KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hayden opět vyzkouší Inadianapolis

Foto: Honda
Hayden opět vyzkouší Inadianapolis
30.04.2008
 

Nicky Hayden pojede opět na okruhu v americkém Indianapolisu, tentokrát to bude po oválu před závodem slavné pětistovky a především na své RC212V.

Na začátku dubna jezdil Nicky Hayden po nově otevřeném okruhu MotoGP na slavné dráze Indianapolis. S motocyklem Indian z roku 1909 a poté s Hondou CBR 1000RR, absolvoval Mistr světa MotoGP z roku 2006 několik předváděcích kol. Tentokrát se ovšem Hayden na okruhu Indianapolis Motor Speedway představí s loňským modelem stroje Honda RC 212V, se kterým bude hodinu před startem 92 ročníku slavného závodu Indianapolis 500 demonstrovat sílu technologie MotoGP.

 

„Bude skvělé objet to kolo před tolika diváky,“ říká Nicky Hayden z nedalekého Kentucky. „To je pravděpodobně nejslavnější dráha na celém světě. Doufám, že až fanoušci uslyší ten zvuk, tak se v září přijdou podívat na závody,“ doplňuje jezdec, který má pro své vystoupení připraven jeden trik v podobě demonstrace rychlosti tohoto motocyklu. „Mám jet na dvojku a mávat fanouškům, jenže až přijedeme do čtvrté zatáčky, hodlám předjet Pace Car a trochu to moje 'baby' směrem k těm cihlám otevřít, vyhnat z něj pavučiny.“

 

Další články sekce