KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hayden potvrdil lepší pocity z nového motoru

Foto: Repsol YPF
Hayden potvrdil lepší pocity z nového motoru
11.06.2008
 

Nicky Hayden se v letošní sezoně MotoGP trápí, po testech v Montmelo ovšem hovořil o dobrém pocitu z nového motoru stroje Honda.

Američan Nicky Hayden při testech na okruhu Catalunya nedaleko Barcelony používal střídavě motocykly vybavené konvenčním pružinovým ovládáním ventilů motoru RC212V a nově i s pneumatickým ovládáním, se kterým nakonec absolvoval i simulaci závodu. Při ní jezdil Hayden časy na rozhraní 1:42 a 1:43, což bylo o sekundu rychleji než při nedělní Grand Prix Catalunye.

 

“Počasí dnes nebylo dobré,“ říkal Nicky Hayden na závěr druhého dne testování. „Každou hodinu trochu zapršelo, což nám naší práci trochu ztížilo. Bylo to náročné a navíc jsme nestihli dokončit všechnu plánovanou práci, ale to se někdy kvůli počasí stává. Nicméně jsme dnes používali hodně nový motor, ale měli jsme s ním několik menších problémů, což nás trochu frustrovalo. Vyzkoušeli jsme motor v simulaci závodu. Najel jsem přes dvacet kol s velmi shodnými časy a to je dobře. Chtěl bych s motorem najezdit víc, ale nebyl na to čas. Mám s pneumatickým motorem lepší pocit při jízdě a tak se těším na to, až mi chlapci řeknou, že je připraven.“

 

Další články sekce