KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hell's Gate Extreme Enduro 2008

Text KTM; foto: KTM / J. Edmunds
Hell's Gate Extreme Enduro 2008
10.02.2008
 

Polský tovární jezdce KTM Taddy Blazusiak, vyhrál v severním Toskánsku populární endorový závod Hell\'s Gate.

Stylem start-cíl dokázal nováček v továrním týmu KTM Tadeusz Blazusiak vyhrát závod Hell's Gate nedaleko italského Il Ciocco, který letos vzhledem k rozmrzlé půdě provázely velmi těžké podmínky. Jediný kdo dokázal Poláka v závěru závodu extrémního endura krátce „obtěžovat“, byl britský jezdec Graham Jarvis, který tento závod absolvoval na trialovem motocyklu Sherco. Na čtvrtém místě skončil Tom Sagar (KTM), který prohrál obrovský souboj o třetí pozici, ze které se nakonec radoval Paul Bolton (Honda).

 

Taddy Blazusiak:

“Závod byl opravdu obtížný, ale ne zase tolik, jako Red Bull Last Man Standing. Hlavní závod se mi dokonale podařil. Měl jsem dobrý start a vedl od začátku až do konce. Byly tam některé těžké sekce, ale já jsem neměl vůbec žádné problémy. Myslím si, že na konci prvního kola jsem měl náskok čtyři minuty a to bylo dobré. Ve druhém kole jsem si to hlídal, ale na konci třetího kola se náskok zúžil na dvě minuty. Tak jsem ve čtvrtém a posledním kole dával plný plyn. Je to pro mne velké vítězství.“

 

Taddy Blazusiak si nyní do své sbírky přidal velmi uznávanou trofej závodu Hell's Gate,která jistě zaujme významné místo v jeho přehlídce úspěchů, stejné jako například trofej z vítězství v závodě Hare Scramble v roce 2007, známého jako Erzberg Rodeo. Další velké výsledky pro usměvavého Poláka, kterého krédo je „otáčet plynem až do doby než upadneš“, jsou vítězství v posledním kole AMA Endurocrossu v Las Vegas, Last Man Standing v Texasu a RodeoX Endurocrossu v rakouském Linzi. Polský jezdec dále dojel druhý například v závodě Knighter, či v celkovém pořadí letošního Enduro Indoor World Cup, ale i v lednovém The Tough One.

 

Hell's Gate Extreme Enduro 2008

  1.- BLAZUSIAK Tadeusz [E2] KTM 250 2t

  2.- JARVIS Graham [Trial] Team Sherco - Sherco 320

  3.- BOLTON Paul [E1] Team Sandiford - Honda Castrol 250 4t

  4.- SAGAR Tom [E3] Team KTM - KTM 300 2T

  5.- ALBERGONI Simone [E1] UFO Yamaha - Yamaha 250 4t

  6.- SEMBENINI Piero [Trial] Beta 270 2t

  7.- DESPRES Cyril [E2] Team KTM Red Bull - KTM 250 2t

  8.- RINALDI Mario [E2] Husaberg Team IPA - Husaberg 450 4t

  9.- MEO Antoine [E3] Husqvarna 3 - Husqvarna

10.- TELLINI Daniele [E1] KST - Suzuki 250 4t

 

 

Další články sekce