KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Herec Tom Cruise dostane první Desmosedici

Text: Petr Štola; Foto: Ducati Corse
Herec Tom Cruise dostane první Desmosedici
06.02.2008
 

Americký herec Tom Cruise obdrží tento týden první stroj Ducati Desmosedici RR, tedy sériovou verzi špičkového stroje šampionátu MotoGP.

Do Beverly Hills se tento týden upnul zrak mnoha fanoušků nejen skvělých herců a hereček, ale i motocyklových nadšenců. Právě zde bude prodán jeden z prvních strojů Ducati Desmosedici RR, tedy stroj odvozený od superrychlého motocyklu nejprestižnějšího šampionátu světa MotoGP. Tento stroj vytvořený špičkovou technologií a doplněný mnoha díly z hořčíku, titanu a uhlíkových vláken bude prodán za 72500,- USD (cca1,3 mil). Do dealerské sítě se dostane pouze 1500 kusů, těchto strojů, jehož maximální rychlost by měla přesáhnout hranici 200 mph (cca 320 km/h).

 

Tom Cruise je velký nadšenec italských motocyklů Ducati a tak není jen náhoda, že první z těchto strojů převezme právě on. „Desmosedici RR je proměna snu v realitu,“ řekl u příležitosti zahájení prodeje těchto strojů Michael Lock, šéf Ducati v Severní Americe. „Jsme potěšení, že právě první motocykl tohoto typu můžeme prodat zde v USA a zrovna Tomu Cruisovi, což je opravdový nadšenec do motocyklů Ducati.“

 

My jen dodejme, že v garáži Toma Cruise již stojí dva italské motocykly. Jedním je stroj MV Agusta a tím druhým samozřejmě Ducati, v tomto případě ovšem model 999, který tak dostane skvělého sourozence.

 

 

Další články sekce