KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hervé Poncharal se odměnil Yamaze za důvěru

Text: x, Foto: z
Hervé Poncharal se odměnil Yamaze za důvěru
23.04.2008
 

Srovnání týmu Yamaha Tech3 MotoGP vloni a letos je jako srovnávat den s nocí, nebo nebe se zemí.

Stačí se jen podívat na konečný výsledek kubatury MotoGP roku 2007: Oba dva piloti týmu Tech-3-Yamaha-Pilot Guintoli a Tamada skončili celkově po 18 závodech na 16. a 18. místě, když získali 50, respektive 38 bodů.

Ale roku 2008 vypadá situace úplně jinak: Po změně pneumatik z Dunlopu nazpět na Michelin a výměně obou dvou jezdců je aktuelní situace MS po 3 z 18 závodů pro týmového šéfa více než uspokojivá: 5. James Toseland (29 bodů); 8. Colin Edwards (22). A např. v Qataru stáli oba privátní jezdci Yamahy v první řadě: 2. Toseland. 3. Edwards.

A tak to není opravdu žádný zázrak, že továrna Yamaha a francouzský majitel týmu TECH3 Hervé Poncharal - zároveň prezident IRTA - využili úspěšného začátku sezóny a prodloužili smlouvu mezi Yamaha Motor Co. Ltd. a týmem Tech3 o další dva roky. To znamená, že Poncharal bude dostávat až do konce roku 2010 závodní materiál MotoGP od  Yamahy. 

"Závodní stáj Tech3 je důležitou součástí našeho závodního programu MotoGP" říká Lin Jarvis, Managing Director z Yamaha Motor Racing. "Výsledky Colina a Jamese v letošním roce zatím překonaly všechna naše očekávání. Přičemž vždy bylo naším cílem, mít v závodním poli čtyři konkurence schopné motocykly se čtyřmi silnými piloty. A to se nám v roce 2008 podařilo".

Francouz Poncharal jako týmový šéf zažil se svým týmem hodně, od vyloženě špatných časů až po titul mistra světa. Pamětníci si jistě vzpomenou na absolutně neúspěšnou sezónu na produkčních Hondách 250 cc (jezdci Jeandat a Costes), přes problematický tým Lucky Strike - Suzuki 250 cc (jezdec John Kocinski). Ovšem díky svým neoddiskutovatelným motocyklovým znalostem a vrozené cílevědomosti udržel díky sponsorshipu za pomocí cigaretových firem jako Chesterfield, Fortuna a Gauloises svoji stáj vždy při životě.

Od roku 1999 se pak datuje spolupráce týmu Tech3 a Yamahy. A hned o rok později přišel zatímní největší úspěch: V roce 2000 vyhrál Francouz Olivier Jacque v "dresu" Tech-3-Yamaha mistrovství světa 250 cc před svým týmovým kolegou Shinyem Nakanem.

"Díky nové smlouvě s Yamahou vypadá naše situace do budoucna růžověji než doposud", těšil se z podepsání nové smlouvy Hervé Poncharal. "Nyní máme stabilitu, kterou potřebujeme a na které můžeme stavět. Máme nyní šanci naše cíle proměnit ve skutečnost a začít uvažovat o vítězstvích v závodech MotoGP. A také James Toseland (na snímku s Hervé Poncharalem) prodloužil svou smlouvu do konce roku 2009, což je fantastické. Je to vlastně jeho poděkování za to, že se u nás cítí spokojený a důvěřuje nám. Všichni v našem týmu, ale také u Yamahy mají plnou důvěru v jeho schopnosti", nechal se slyšet velmi spokojeně Hervé Poncharal.


Další články sekce