KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hiro nikam nepospíchá

Text: Jiří Mikšík, Foto: Scot Honda
Hiro nikam nepospíchá
03.02.2009
 

Japonský tovární jezdec italského týmu Scot-Honda Hiroshi Aoyama nevyjel prakticky během víkendového testování na okruhu Ricarda Torma ve Valencii ze svého boxu a v článku vysvětluje, proč!

Podmínky ve Valencii byly velmi těžké a zkušený Japonec Hiroshi Aoyama z tohoto důvodu vyjel z boxu svého nového týmu Scot Honda  manažéra Cirana Mularoniho pouze druhý den a objel jen 2 kola. Ovšem předtím testoval japonský jezdec 3 dny v Jerezu, kde byl nakonec třetím nejrychlejším se ztrátou necelých 0,8 sekundy na favorizovaného Bautistu s tovární Aprilií.

"S novým motocyklem jsme ještě mnoho nepracovali, ale sezóna bude hodně dlouhá. V příštích týdnech budou další možnosti k testování a těch určitě využijeme. Musel jsem po změně od KTM k Hondě úplně změnit styl, ale cítím se na novém motoycklu Honda  RS250RW už nyní výborně. Musíme mít ale hodně trpělivosti, než najdeme opět ty správné podmínky k jízdě. Na příkladu Bautisty se ukázalo, že naše rozhodnutí při těchto povětrnostních podmínkách raději nejezdit, bylo velmi moudré."

Apropos Bautista:

Ten byl v pondělí operován na univerzitní klinice v Madridu Dr. Angelem Villamorem a zoperovaná pravá klíční kost mu byla ještě vyztužena titanovou destičkou.  

 


Další články sekce