KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hiroshi Aoyama byl ve Valencii okraden

Tisková zpráva KTM; Foto: KTM / F. Kirn
Hiroshi Aoyama byl ve Valencii okraden
01.02.2008
 

Velkého testování dvoutaktních tříd 125 a 250 ccm se ve Valencii zúčastnili také jezdci s rakouskými stroji KTM.

Mezi nejlepšími

Mika Kallio, druhý nejrychlejší během třetího dne testování, ukončil druhou část letošní přípravy s časem 1:35,2. „Vše probíhalo velmi dobře, zlepšili jsme pérování. Ani jsme nemuseli dělat větší změna a pouze si tak potvrdili, že náš motocykl pracuje dobře. Byli jsme schopni jezdit dobré časy,“ řekl Kallio, který dále potvrdil, že chladný povrch dráhy vedl k nedokonalé přilnavosti. Kallio během prvního dne najezdil celkem 51 kol, druhý den 52 a třetí 27 kol. S výhledem na sezónu 2008 řekl Kallio svým mechanikům, že na motocyklu je potřeba udělat již jen velmi málo změn. Nyní je jeho znalost daleko větší, než když na stroji KTM 250cc začínal. „Oproti začátku loňského roku se moje jízda zlepšila,“ řek Kallio. „Jsem blíž k nejlepším jezdcům, jsem nahoře mezi nimi. Minulý rok zde byla větší mezera.“

 

Nešťastný Hiro

Kalliův týmový kolega Hiroshi Aoyama nebyl po Valencii tolik spokojený. Po tvrdé práci během prvního a druhého dne se stal Aoyama obětí krádeže a musel se tak vrátit do svého domova v Barceloně, kde si musel zařídit nový cestovní pas pro svou dnešní cestu do rodného Japonska. Navzdory tomuto incidentu zvládl jeho tým nějakou práci, i když všichni litovali ztraceného dne testování. 

„První den jsme pracovali na podvozku a byli jsme schopni stavět na informacích, které jsme si přivezli z Jerezu. Toto byl určitě pozitivní test,“ řekl Aoyama. „plánovali jsme pracovat na zlepšení nastavení předního kola a na testu pneumatik, ale nezbyl na to čas.“ Hiroshi najezdil první den 58 kol a dosáhl na čas 1:36,5. Druhý den najezdil 36 kol a nejlepší čas zlepšil na 1:35,9.

 

Dobré časy také pro Simona

Španěl Julian Simon se vrátil do KTM pro závody třídy 250 ccm v barvách jeho týmu Repsol KTM. I on dokázal zajet nějaké dobré, rychlé kola. První den byl druhý za Kalliem, čtvrtý skončil po druhém dni testování a třetí den naopak třetí. Nejlepší čas na jedno kolo zajel druhý den, kdy se dostal na 1:35,753. Úprava nastavení řidítek, kterou jeho tým provedl poslední den testování, se ukázala být pozitivní změnou, protože Španěl se ihned začal na motocyklu cítit lépe. „Zkoušeli jsme nějaké různé nastavení podvozku a já jsem s pokrokem, který jsme dosáhli, velmi spokojený,“ řekl Simon po třídenním testování.

 

Start předsezónních úkolů pro tým KTM 125cc

Nejen jezdec továrního týmu Red Bull KTM Randy Krummenacher, ale i jezdci privátních týmu KTM testovali na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Švýcar Krummenacher po těchto testech potvrdil, že byl s prací spokojen. „Druhý den se mi již jezdilo lépe a byl jsem schopen zajet i nějaké lepší časy. Třetí den jsme udělali nějaké dobré kroky v otázce podvozku a já byl schopen zajet 1:40,6, což je rychlejší čas než jsem měl vloni při Grand Prix Valencie.“ Ovšem Krummenacher také potvrdil, že stále je ještě mnoho práce, kterou je na motocyklu potřeba udělat. „Obvykle to zabere nějaký čas, než po zimní přestávce dostanete správný rytmus jízdy. Zde jsem pracoval za účelem zlepšit podvozek, 50% bylo na mě a druhých 50% na chlapci od datarecordingu.“

 

Nový tým pro Koyamu

Tomoyoshi Koyama pojede na KTM v roce 2008 za privátní Seedorf Team. Druhý i třetí den patřil Koyama vždy v poslední hodině k nejrychlejším. „Na začátku testu mě trápily nějako vibrace a špatná přilnavost, ale udělali jsme nějaké úpravy na předku a hned se to o hodně zlepšilo. Byl jsem schopen skončit jako druhý nejrychlejší a dosáhnout čas 1:39,7.,“ řekl Koyama, který také potvrdil, že v novém týmu, kde má dva japonské mechaniky, je šťastný. „Dělá mi to o hodně snadnější komunikaci,“ deklaroval Koyama.

 

Na okruhu mnohem více strojů KTM

Na okruhu jezdilo několik dalších jezdců, kteří testovali své privátní stroje KTM. Byli to Marc Marquez (Repsol KTM), Koyamův kolega z týmu Seedorf Lorenzo Zanetti, ale také Rafaele de Rosa a Pablo Nieto z Teamu Scott.

 

 

Další články sekce