KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Holandská půda svědčila jezdcům KTM

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
Holandská půda svědčila jezdcům KTM
19.03.2008
 

Rattray a Goncalves na prvním a druhém místě třídy MX2, Nagl třetí ve třídě MX1, takové jsou výsledky jezdců KTM při zahajovacím závodě holandského šampionátu.

Skvělého výsledku se dostalo továrně KTM v holandském Gemertu, kde začalo motokrosové Mistrovství Holandska. Poté, co Max Nagl dokázal skončit třetí v celkové klasifikaci třídy MX1, dominovali jezdci na motocyklech z rakouského Mattinghofen ve třídě MX2, kde zvítězil Jihoafričan Tyla Rattray, druhý dojel Portugalec Rui Goncalves a třetí mladý junior Jeremy Vanhorebeek, ze satelitního GO Junior Teamu.

 

„Dnes jezdil Tyla velmi dobře,“ podotkl po závodech šéf továrního týmu KTM Stefan Everts. „Ve druhém závodě získal holeshot a ovládl závod. Stále se zlepšuje, je potěšení sledovat jeho jízdu.“ Spokojený byl ovšem i samotný jezdec, který přiznal, že do prvního závodu špatně odstartoval. „Byl jsem ovšem schopen dojet vedoucí jezdce a nakonec skončit druhý,“ vzpomíná Tyla Rattray na holandskou neděli. „Ve druhém závodě jsem získal holeshot a celou dobu jezdil na prvním místě. Dráha byla hodně špatná, kvůli dešti velmi obtížná.“

 

Rui Goncalves, který je v továrním týmu letošním nováčkem, dokázal po startu prvního závodu i přes několik problémů postoupit až na vedoucí místo, které přivezl do cíle. Ve druhém závodě, který se konal v dešti, neměl opět dobrý start, když po prvním kole byl až šestnáctý. Podařilo se mu postupovat vpřed a nakonec v silném dešti, kdy nepoužíval ani ochranné brýle, dokončit tuto rozjížďku na čtvrtém místě. „Chtěl jsem jen najezdit nějaké kola a nakonec jsem i spokojený s tímto výsledkem a mou jízdou.“

 

Max Nagl jezdil tvrdě, ale především rychle v prvním závodě třídy MX1, a poté, co celý závod vedl, přišel o vítězství až v posledním kole, kdy jej předjel Belgičan Ken de Dycker. V těžkých podmínkách druhého závodu Nagl dvakrát havaroval, přesto byl s touto předsezónní přípravou celkem spokojený. „Byl jsem na pódiu, takže je to docela dobré,“ řekl jezdec, který získal v prvním závodě ceněný holeshot.

 

Tovární tým KTM nyní směřuje do Francie, kde na písčitých terénech absolvuje přípravu podobnou tomu, co jej bude čekat při zahajovacím závodě letošního Grand Prix.

 

 

Další články sekce