KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda nebo Yamaha

Text: Jiří Mikšík, Foto: Moriwaki Racing
29.04.2009
 

V sobotu padne rozhodnutí, kdo dodá motory do motocyklů nové kubatury Moto2, která jak známo pojede od sezóny 2011 místo stávajících dvěstěpadesátek.

Dnes je ovšem jisté jedno, bude to buď Honda nebo Yamaha. Zatímco ještě minulý týden byla  největším favoritem Kawasaki, tak po Grand Prix v Motegi už to vůbec není pravda. A jelikož také Suzuki, dle "Motorcycle News" neprojevila zájem, ačkoliv šéf Dorny, Carmelo Ezpeleta, měl v Motegi s odpovědnými osobami od Suzuki dlouhý rozhovor, který ovšem nepřinesl žádné ovoce.

A tak pouze Honda a Yamaha se rozhodly zapojit do tohoto projektu a své formální návrhy pošlou tento týden na Dornu, která v sobotu v Jerezu rozhodne. "Očekávám definitivní rozhodnutí od Hondy a Yamahy, a jedna z těchto firem nám potom prodá motory, tedy Dorně", řekl Ezpeleta.

Dorna tedy zaplatí motory a potom jimi vybaví motocykly kubatury Moto2. Nejdříve chce ale šéf Dorny vědět, co vlastně Honda a Yamaha nabízejí. "Potřebujeme techniky od Hondy či od Yamahy, kteří by se během závodů o motory starali. Musíme ale podrobně posoudit kvalitu nabízených motorů, jejich spolehlivost, výkon, ale v neposlední řadě i jejich cenu", vysvětlil dále Ezpeleta.

Další články sekce