KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda startuje nový projekt

Foto: Honda
Honda startuje nový projekt
07.12.2009
 

Honda Racing Xtreme Academy, tak zní název nové závodní série, kterou v roce 2010 představí továrna Honda.

Honda Europe oznámila založení Honda Racing Xtreme Academy – nové motokrosové série pro stroje do 150 ccm, který se pojede v několika evropských zemích. Mladí jezdci se již nyní mohou do této série hlásit přes registrační formulář na webových stránkách Hondy Europe.

Program Honda Racing Xtreme Academy má za cíl dostat do světových šampionátů MX1, MX2, Enduro, ale i například na závody dálkových rally, nové mladé jezdce. Šampionáty v jednotlivých zemích se pojedou buď jako samostatné mistrovství, či jako součást nějakého již existujícího šampionátu. Používat se bude výhradně motocykl Honda CRF150 4T, na kterých budou závodit 11 – 15 roků staří závodníci, kteří budou mít touto cestou nejen šanci na zisk nových sponzorů a partnerů, ale například i šanci na pobyt v tréninkovém centru legendárního Mistra světa MX John van den Berka ve Španělsku. Jednotlivé kalendáře závodů by si měli země upravit tak, aby jejich jezdci byli schopni závodit i v novém evropském šampionátu UEM 150 4T, který společně s motocyklovou federací Evropy pořádá promotér Mistrovství světa MX a Supermoto, společnost Youthstream.

„Toto je fantastická pomoc Hondy mladým závodníkům, kteří se tak mohou vzdělávat ve svých dovednostech na perfektní motorce, se kterou mohou závodit na světové úrovni,“ říká manažer Honda Europe pro závody offroad, pan Roger Harvey. „Předpokládáme, že těmto mladým jezdcům pomůžeme stát se členy Honda rodiny. Bude to jejich první krok dostat se až k závodění na čtyřtaktních strojích v Mistrovství světa.“

Mladí jezdci, kteří se chtějí zúčastnit tohoto programu, si mají podávat žádosti prostřednictvím kontaktního formuláře na webu www.hondaracing-eu.com/xtreme. Poté budou kontaktováni zástupci Honda každé patřičné země, se kterými proberou potřebné detaily.


Další články sekce