KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda x Musquin x KTM

Zdroj: TZ KTM, foto: R. Archer
Honda x Musquin x KTM
10.07.2009
 

Při MX Grand Prix Švédska se továrna KTM vyjádřila k celé záležitosti okolo zákazu startu Marvina Musquina v barvách tohoto výrobce.

Nejprve si připomeňme, o co vlastně jde. Marvin Musquin zahájil tuto sezonu s motocyklem Honda a v barvách továrnou podporovaného týmu NGS Honda. Před MX GP Británie přestoupil od Hondy ke KTM, za kterou absolvoval nejen závod v Mallory Parku, ale i další závody světového šampionátu motokrosové třídy MX2. Továrna Honda si odchod své hvězdy a zároveň i vedoucího jezdce šampionátu, nenechala líbit a zažalovala Musquina za porušení platné smlouvy. Právníci japonského gigantu vyhráli nad právníky rakouské továrny a soudně si vymohli, že Musquin nesmí startovat na stroji KTM, ale ani jinak tuto značku propagovat. A protože se chtěla Honda s Musquine řádně vypořádat, vyřadila ho následně i ze svého týmu, což vedlo k tomu, že stále ještě vedoucí jezdec celkového pořadí MX2 GP je bez motocyklu, na kterém by mohl závodit. Továrna KTM k celé záležitosti vydala oficiální stanovisko, ze kterého vyjímáme:

Továrna KTM respektuje výrok soudu, ale zároveň upřímně doufá, že se celá situace pro zbytek závodní sezony vyjasní. Red Bull KTM Factory Team lituje, že k celé nejasnosti došlo, a že Marvin Musquin nemůže prozatím pokračovat v letošní sezoně.  „Souhlasili jsme s dlouhodobým kontraktem s Marvinem, což byl jeden z jasných cílů,“ říká v tiskovém prohlášení ředitel KTM Winfried Kerschhaggl. „Jakmile bude vše vyjasněno, ihned mu nabídneme smluvní dohody, které jen potvrdí toto rozhodnutí ohledně tohoto jezdce s velkým talentem a potenciálem.“


Další články sekce