KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hopkins poprvé na Stiggy Hondě

Text: Jiří Mikšík, Foto: Stiggy Honda
Hopkins poprvé na Stiggy Hondě
31.03.2009
 

Po čtyřměsíční přestávce seděl včera Američan John Hopkins opět na závodním motocyklu.

Zatímco jeho bývalý týmový kolega Marco Melandri je na svém "novém" motocyklu Hayate už v plné testovací horečce, tak John Hopkins má za sebou teprve první ze dvou dnů testování na okruhu v Almerii. "Jsem šťastný, tým Stiggy-Honda je velmi profesionální a všichni pracují s velkým nasazením", řekl po skončení úvodního dne testování Hopper.

A dále dodal: "Bohužel počasí s námi moc nespolupracovalo, společně s mým novým kolegou Leonem Haslamem jsme sice začínali na suché trati, ale končili na úplném mokru. Mám opravdu opravdu radost, že sedím po hodně zpackané sezóně 2008 opět na závodním motocyklu. Ještě nikdy jsem nejel na superbikovém motocyklu, ale přináší to opravdu legraci pohybovat se na takovém motocyklu a cítit pod sebou prokluzující pneumatiky. Moje sebedůvěra rostla kolo od kola a to i přesto, že první den testování nebyl příliš efektivní".

"Almeria je pro mě úplně nová závodní dráha, navíc jsem jel poprvé na Fireblade Hondě a vůbec poprvé na pneumatikách Pirelli. Doufám jen, že v úterý bude více času jezdit na suché trati a budeme moci také zaznamenat lepší průjezdní časy. Máme před sebou ještě hodně práce. Těším se už na Valencii a cítím se velmi dobře, ačkoliv jsem toho moc neobjel", zakončil hodnocení prvního dne testování John Hopkins.

Další články sekce