KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hopper s číslem 121

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
Hopper s číslem 121
22.03.2009
 

Týmový šéf Johan Stigefelt a jeho nový jezdec mají ve WSBK hodně vysoké cíle, aneb chceme vyhrávat závody. Pochopitelně díky bodové ztrátě z prvních dvou závodů - čtyř jízd - se už nedá pomýšlet na celkový úspěch, ale jednotlivé jízdy mají vždy tři podiová umístění a zbývá jich ještě 24 !

Švédský Stiggy-Honda-Team Johana Stigefelta si angažováním Johna Hopkinse splnil svůj sen, ale zároveń se dostal pod mediální tlak.

Stiggyho cíl tak zůstal nezměněn: "Chceme být nejlepší tým Hondy v šampionátu a zároveň za sebou nechat tolik jiných značek, jak jen to bude možné. "

Pro Hopkinse to byla poslední možnost, jak závodit i letos na konkurence schopném motocyklu. "Sledoval jsem šampionát superbiků už v minulých rocích, celá série je vzrušující a roste rok od roku".

25-ti letý Američan je ovšem velmi sebejistý a říká: "Leon Haslam dokázal, že se na tomto motocyklu dá dojet pro podiové umístění. Od svého prvního závodu chci jezdit a bojovat s absolutní špicí a získat tolik vítězství, co jen bude možné. Samozřejmě že mám nevýhodu v tom, že jdu ve Valencii na start s bodovou ztrátou. Ale dám do toho všechno. "

Hopper pojede s číslem "121", neboť jeho tradiční "21" patřila Troy Baylissovi.

Stiggy-Team se pokusil najít s Rolfem nějaké společné řešení, do kterého se zapojil i Carlo Fiorani, tedy manager Honda-Europa. Byla dokonce řeč o Rolfově začlenění do stávajícího týmu v jiné funkci, což ale hodně zklamaný Roberto Rolfo rezolutně odmítl.

Dle posledních informací italských motocyklových serverů je zde ale reálná možnost, že Rolfo díky svým sponzorům získá místo v privátním týmu Ducati Sterilgarda, kde jak známo je volné místo po Alessandru Politovi, který zase nemá dostatek sponzorských peněz.


Další články sekce