KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hození do studené vody

Text: Jiří Mikšík, Foto: www.muggas.com
Hození do studené vody
20.02.2009
 

Australan Karl Muggeridge absolvuje svůj domácí závod bez jediného testovacího dne. Přirovnává to sice, jako \"hození do studené vody\", ale přesto má důvod k radosti.

Důvodem k radosti je narození druhého syna - SRDEČNĚ BLAHOPŘEJEME -, ten přivedla na svět v pondělí v Curychu jeho žena Isabelle - rodina Muggeridgů, jak známo, žije totiž dlouhodobě ve Švýcarsku - a jmenuje se Oliver Alec (ten prvorozený slyší zase na jméno Ryan Luca).

Mistr světa supersportů z roku 2004 je i tentokráte na testech v Austrálii - stejně jako předtím v portugalském Portimao - jako "turista". A tak je první jízda na kitovém motocyklu Suzuki jeho nového týmu Celani Suzuki v podstatě výzvou, neboť prvním testem na GSX-R bude příští týden hned první volný trénink WSBK.

"Na motocyklu jsem naposled seděl před 4 měsíci, přesto pokud vše klapne, tak jsem schopen na Phillip Islandu dojet do bodů", říká zkušený jezdec, který má za sebou dva hodně těžké roky u týmů D.F.X a Alto Evolution Honda.

I přesto by měl být Muggeridgeho "balíček" konkurence schopný. Je to kitový motocykl od Alstare, na rozdíl od továrních motocyklů Suzuki ale vybavený komponenty Öhlins a jinou elektronikou, tedy s méně možnostmi nastavení.

"Co jsem vše o kitové Suzuki slyšel, tak by to mělo být rozhodně lepší, než materiál, který jsem měl k dispozici v posledních letech", říká vloni 15. muž konečného pořadí mistrovství světa superbiků, Karl Muggeridge.
Další články sekce