KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

IDM - Salzburgring, závod

Text: Jiří Mikšík, Foto: Petr Štola
IDM - Salzburgring, závod
06.07.2008
 

PRůBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO Na rakouském okruhu Salzburgring začal dnešní první jízdou superbiků pátý podnik mezinárodního mistrovství Německa - tedy IDM 2008.

V první jízdě závodu superbiků trval napínavý souboj trojice ve složení Jörg Teuchert (Německo – Yamaha), domácí Martin Bauer (Honda) a Werner Daemen (Belgie – Suzuki), kterým sekundoval z přímé blízkosti také další domácí jezdec Andy Meklau (Suzuki), až do cílové pásky a v tomto pořadí, tedy Teuchert, Bauer, Daemen a Meklau, projeli také po 17 - ti kolech cílovou páskou. A Němka Nina Prinz (Yamaha) opět klasifikována v Top ten, tentokráte jako 9. 

Ovšem neméně napínavý byl - pochopitelně z českého pohledu - i souboj tří našich zástupců, kteří celý závod nerozlučně bojovali mezi sebou a nakonec projeli cílem v pořadí Miloš Čihák - Suzuki (26.), Petr  Čermák – Yamaha (27.) a Viktor Noss – Yamaha (28).

Ve stopětadvacítkách bojovala šestice jezdců ve složení Marvin Fritz (Německo – Seel), Jasper Iwema (Holandsko – Seel), Daniel Freudenberg (Německo – Honda), Joey Litjens (Holandsko – Seel), Marcel Schrötter (Německo – Honda) a Patrick Unger (Německo – Aprilia) až do odmávnutí šachovnicovým praporkem a projela cílem v tomto pořadí s výjimkou Ungera – ten v závěru spadl.

Náš Karel Pešek velmi špatně odstartoval, dokázal se však se svou Aprilií probojovat až do bodů a skončil nakonec na 14. Místě, když mu v průběžném pořadí patří místo 10. se ziskem 26 bodů. Z dalších našich jezdců dojel Nicol Marcone jako 28., Andrea Toušková po svém zranění – tedy při zahraničním comebacku – na místě 31. a Ladislav Chmelík 32., všichni jeli na Hondách.

V supersportech vyhrál v tvrdém souboji celé vedoucí čtveřice Australan Damian Cudlin před Němcem Rico Penzkoferem, Rusem Vladimírem Leonovem  - všichni tři na Yamahách, a Sebastianem Dissem na Kawasaki.

Český jezdec Ondra Ježek na Kawasaki po souboji už ve druhém kole se Saschou Hommelem vyjel z trati (byl na 12. pozici) a propadl se až na místo 27. Ovšem pak zajel brněnský jezdec opravdu skvělý závod a ačkoliv na start závodu nastupoval s vážnými zdravotními problémy (střevní chřipka), tak se probojoval až na místo 10., a takové místo mu patří i v seriálu IDM. Markéta Janáková na Suzuki jela velmi dobrý závod, dlouho to vypadalo na první „německé body“, nakonec byla v cíli klasifikována jako 18.

Druhá jízda superbiků byla ve 13. kole po těžkém pádu Nora Kai Borre Andersena přerušena – zraněný byl transportován helikoptérou do salzburské nemocnice a už nebyla znova odstartována. Bylo vyhlášeno následující pořadí: Werner Daemen, Jörg Teuchert a Martin Bauer. Německá jezdkyně Nina Prinz (Yamaha) byla opět klasifikována v Top ten, tentokráte si o 2 místa polepšila a skončila jako 7.!!! 

Naše dvojice Petr Čermák (24. místo) a Miloš Čihák (25.) sváděla opět tvrdý souboj hlavně mezi sebou …, zatímco Viktor Noss pro poruchu své Yamahy ze závodu odstoupil, když jezdil o dvě místa za nimi.

 

 

 

 


Další články sekce