KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Igor Kaláb po Hungaroringu spokojený

Tisková zpráva Igora Kalába
Igor Kaláb po Hungaroringu spokojený
30.04.2009
 

Pro závod Superstock 600 zůstal v poli jediný bojovník IVR Yamaha teamu Igor Kaláb. Jeho týmový kolega Václav Jiruš po pádu v tréninku a následném zranění nestartoval.

Igor se po vydařeném startu pohyboval v čelní skupině a podařilo se mu mírně poodjet jeho největšímu soupeři z kvalifikací Vaškovi Bittmanovi, který na startu trošku zaspal. V úvodních kolech se Igor držel za dalším z českých jezdců Tomášem Holubcem, který stejně jako Igor startuje s Yamanou YZF-R6. V několika soubojích si Igor poradil jak s Holubcem, tak posléze i s polákem Bukowskim a do té doby vedoucím Rakušanem Stefanem Schrammelem a jel na špici závodu. V závěru závodu se snažil na našeho pilota dotáhnout ještě mocně finišující Václav Bittman, ale Igor dokázal po výborném výkonu udržet první pozici a proletěl pod šachovnicovým praporkem o víc jak vteřinu před dotírajícím Bittmanem. Za zmínku jistě stojí i to, že náš jezdec dokázal v závodě stlačit svůj čas na jedno kolo a opět si vylepšit své osobní maximum na této trati na výsledných 1:54,074 Dostál tak zcela stoprocentně tomu co si pro závod předsevzal, zlepšil čas a zaslouženě vyhrál závod Alpe Adria šampionátu a  MMČR.

Igor Kaláb #3:
„Do závodu jsem odstartoval dobře, po tlačenici v první zatáčce jsem byl asi na pátém místě. Postupně jsem se dostal až na třetí pozici. Soupeři přede mnou jeli rychle a tak jsem hledal místo na předjetí a čekal na vhodný moment, abych se pokusil před ně dostat. Postupně jsem se prokousal na čelo závodu a nasadil maximální tempo a snažil se trochu poodjet. To se podařilo a tak jsem mohl být po závodě s výsledkem a předvedeným výkonem naprosto spokojený, navíc se mi podařilo zajet rekord okruhu pro třídu Superstock 600. Je vidět pokrok v technice oproti minulé sezóně, kdy jsem startoval na motocyklu Yamaha modelu 2007, s modelem  2008  jsem zrychlil o vteřinu na jedno kolo.“


Další články sekce