KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

IndiRacing na mosteckém C.E.C.

Tisková zpráva Indi racing Teamu
IndiRacing na mosteckém C.E.C.
03.06.2008
 

28. května se na skoroopraveném Mosteckém okruhu konal první podnik tohoto seriálu.

Jednalo se o vytrvalostní  4.hodinový závod. Náš tým, tedy tým Indi Racing se ho zúčastnil ve složení Michal “Indi“ Dokoupil (Honda CBR 600RR 07), Veronika „Veverka“ Hankocyová (Honda CBR 600RR 05) a Václav Jiruš 4SR, s.r.o (Yamaha R6R 08).  Z týmu IndiRacing dále Rostislav Halla a Milan Urban jako mechanici. Venda se postaral o kombinézy týmu i o název týmu -  4SR Testing team #56. To ovšem ještě netušil, jak pravdivý název vymyslel, a že jeho kombinézy 4SR opravdu otestujeme.

 

Ranních tréninků se zúčastnila pouze Veronika, protože na tomto okruhu ještě nikdy nejela. Kvalifikaci odjel Indi a díky tomu náš tým startoval ze třetí pozice stylem Le Mans. Start se povedl, ale závod byl následně přerušen kvůli pádu. Po restartu Indi bohužel dostal higsidera  hned v první zatáčce a odporoučel se excelentně k zemi (k radosti fotografů a kameramana pořadu 102 oktanů).

 Kvůli uražené řadičce se musel vrátit do boxů a předat transpondér, což probíhalo stylem „Kde je Vendaaaa?!?“, ten už ovšem běžel a okamžitě se vydal na dráhu dohánět obrovskou ztrátu. Václav Jiruš předvedl vynikající stíhací jízdu a posunul nás téměř o třetinu pole zase dopředu. Mezitím se stihla opravit Indiho motorka a mohl se vydat opět na trať vystřídat Vendu. Mezitím za námi chodili nevěřící kamarádi a fanoušci, co to jako předvádíme a kam až se chceme tímto tempem dostat… No na bednu samozřejmě!

Během další jízdy, kterou Venda jel, uklouzl na oleji, který byl z havarované motorky přes celou trať a stihl ještě dojet do boxů i s ulomeným pravým řidítkem. Na řadu přišla o kolo dřív než měla Veronika (Nikdo určitě neviděl nikdy ženskou se tak rychle oblíknout), která se na trati moc neohřála.  Následně znovu Indi a závod dokončil Venda.

 

4SR Testing team tedy otestoval dvě kombinézy (dopadly na výbornou!), celkově se umístil třetí a ve své kategorii první. Toto vítězství bylo po takovém výkonu týmu určitě zasloužené.

 

Radost z krásných pohárů byla veliká, ale velmi nás potěšilo i to,  že jsme měli možnost pomoci a poradit ohledně výběru chemie na motocykly, tedy s přípravky Muc-Off, o které byl na závodech projeven velký zájem.

 

Můžete se těšit na reportáž v TV magazínu 102 Oktanů na ČT4 sport v červnovém vydání, který Veronika moderuje i když tentokrát byla na závodech v jiné roli, než moderátorské. Vysílací termíny najdete na www.102oktanu.cz

 

 

Další články sekce