KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Indiracing na Pannoniaringu

Tým Indiracing
Indiracing na Pannoniaringu
02.05.2008
 

V termínu 29.4. se tým Indiracing zúčastnil klubového ježdění a závodu s agenturou Mike Wohner v rámci testování na MMČR. Bylo to první letošní testování na okruhu, kdy se zkoušel nový podvozek Bitubo na Hondě CBR600RR 2007, se kterou se Michal Indi Dokoupil zúčastní třídy SuperStock 600.

Michal „Indi“ Dokoupil #23:

Na trať jsme najeli v jedenáct hodin a to za slunného počasí 17°C, což byl pro nás ideální stav. Po prvních pěti kolech mi bylo jasné, že bude třeba přenastavit přední vidlici a poladit zadní centrální tlumič, aspoň jsem si odzkoušel nové Bridgestony BT 002R, na kterých budu letos jezdit.

Po konzultaci s Janem Halbichem jsme změnili nastavení a to se okamžitě kladně projevilo při další jízdě, což byla zároveň i kvalifikace do závodu. Nastavení spolu s pneu Bridgestone mi natolik sedlo, že jsem si bez problémů zajel třetí kvalifikační čas. Do závodu se startovalo společně se třídou nad 600ccm, takže jsem startoval ze třetí řady. Start se mi velmi podařil, zavěsil jsem se za Tomáše Holubce, který vedl skupinu třídy do 600ccm, v průběhu závodu a proplétání se mezi litrařema mi bohužel díky tomu Tomáš poodskočil.  Závod jsem dokončil celkově na 6. místě, z toho ve své třídě do 600ccm na 3.místě, s nejlepším časem na kolo 2:03:525, což byl pro náš tým uspokojující výsledek vzhledem k tomu, že se jednalo o naše první testování.

Bohužel při odpoledním volném testování po závodu, se mi do cesty připletl jezdec, který při výjezdu do cíle dostal highsidera cca metr přede mnou. Podařilo se mi vyhnout motocyklu, ale jezdec mi dopadl  přímo pod kola tak nešťastně, že jsem ho ve 170 Km/h přejel a následně upadl. Obešlo se to bez vážných zranění, mám pouze naražené ruce, ale to se dá do Hořic do pořádku a doufejme, že to stejné bude platit i o motorce, kterou momentálně ošetřuje Jan Halbich.

Z testování mám velmi dobrý pocit, protože jsme odzkoušeli jak nový podvozek, pneu, tak i novou kombinézu 4SR, u které jsme s testem ani nepočítali J

 

V tuto chvíli připravujeme motocykl Honda CBR 600RR pro třídu do 600ccm a Suzuki GSXR 750 pro třídu nad 600ccm na závody 300ZGH v Hořicích.

 

 

Další články sekce