KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Intermoto na Hondě s Lagrivem a De Angelisem

Text a foto: Petr Štola
Intermoto na Hondě s Lagrivem a De Angelisem
23.12.2007
 

Tým Intermoto Czech se v roce 2008 představí v Mistrovství světa Supersport s motocykly Honda, které budou pilotovat Francouz Matthieu Lagrive a San-Mariňan William de Angelis.

Tým Intermoto Czech uzavřel konečnou podobu svého jezdeckého složení pro rok 2008. V Mistrovství světa Supersport budou královéhradecký tým reprezentovat Francouz Matthieu Lagrive, se kterým český tým podepsal smlouvu již před několika týdny. Druhým jezdcem se definitivně stal William de Angelis, jezdec ze San Marina, jenž tak bude pokračovat v Intermoto třetím rokem.

 

I v roce 2008 nasadí Intermoto svého zástupce do Mistrovství Evropy třídy Superstock 600, kde bude jeho barvy hájit opět mladý Patrik Vostárek. Po třech letech se však Intermoto Czech vrátí i do litrových stocků. V FIM Superstock 1000 Cupu totiž bude královéhradecký tým reprezentovat Michal Drobný, který do litrové kategorie přestupuje po několika letech v sedle šestistovky, se kterou sbíral vavříny v Mezinárodním Mistrovství ČR a šampionátu Alpe Adria.

 

S konečnou platností byla také vyřešená otázka ohledně používaného materiálu. Dlouho jednal tým Intermoto Czech o partnerství s Yamaha Europe a Yamaha ČR. Ke konečné dohodě nakonec nedošlo a tak i nadále bude tým jezdit s motocykly Honda.

 

Pro královéhradecký tým začíná nová sezóna testováním ve Valencii, kde se Intermoto představí již 19. ledna 2008. Z Valencie se tým přesune na další španělský okruh Almeria, kde bude pokračovat v přípravě motocyklů ve dnech 22. – 24. ledna 2008. Poté již budou zbývat pouhé 4 týdny do úvodního závodu nové sezóny, která bude jednou z nejnáročnějších v dějinách světového šampionátu třídy supersport.

Další články sekce