KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE Portugalsko 5. den

Foto: Jürgen Weisz
ISDE Portugalsko  5. den
16.10.2009
 

Ztráta pozic našeho juniorského týmu, ale i posílení pozic v klubové soutěži, takový byl pátý den na 84. šestidenní.

Nejsmutnějším mužem dnešního dne byl z našich borců patrně mladý Martin Kuklík, který dokončil dnešní etapu s vypětím všech sil na posledním klasifikovaném místě z jezdců kategorie E1, kteří dnes viděli cíl. Mladší z bratrů Kuklíků nabral bezmála 1, ¼ hodiny ztrátu a jen díky škrtání nejhoršího výsledku se jeho dnešní zápis neprojevuje v soutěži juniorů daleko podstatněji. I tak náš tým klesl oproti včerejšímu dni o dvě místa, když z elitní desítky nás vytlačil tým Argentiny a Slovenska.

Naopak další úspěchy přivezli svým manažerům jezdci týmů soutěžících v šampionátu klubů, kde se nejenže udrželi ve vedení chlapci z Haruda Team RAC Sedlčany, ale navíc na druhou pozici postoupili hoši z jiřetínského pneumatikářského Motoklubu.

Vedle dalších super výkonů Kadlečka, Čadka, Zaremby, Víti Kuklíka, Žeravy, Kučírka, ale i Zdeňka Gottwalda, či Petra Huška, jsme dnes zaznamenali poprvé i jezdce, jenž se nedostal do cíle etapy. Svého zástupce marně vyhlížel manažer Motosportu Bozkov, Lukáše Hádka se však nedočkal a jeho tým spadl z 21. na 39. pozici.

Na všechny účastníky, kteří vydrželi všech pět náročných dnů této tradiční soutěže, čeká již pouze závěrečný motokros a na celkových výsledcích se tak již mnoho podstatného sice nemusí udát, ale jak známo, motokros je mnohdy velmi nevyzpytatelný.

ISDE PORTUGALSKO – 5. den
Hlavní soutěž národních týmů
Kategorie E1 – 5. den
  1.- Eero Remes (FIN-KTM) 39:24,32
  2.- Simone Albergoni (ITA-KTM) +1:19,71
  3.- Michal Szuster (POL-Yamaha) +1:35,41
  4.- Fabio Mossini (ITA-Honda) +1:52,66
  5.- Marc Germain (FRA-Yamaha) +2:15,32
---------------------------------------------------
31.- Milan Engel (CZE-KTM) +5:11,47
33.- Jakub Horák (CZE-KTM) +5:44,05
50.- Martin Kuklík (CZE-KTM) +1:11:49,39

Kategorie E2 – 5. den
  1.- Luis Correia (POR-Yamaha) 39:49,42
  2.- Rodrig Thain (FRA-TM) +19,81
  3.- Cristobal Guerrero (SPA-Yamaha) +21,19
  4.- Alessandro Bellometti (ITA-KTM) +38,66
  5.- Oscar Balletti (ITA-Honda) +41,45
---------------------------------------------------
34.- Jiří Bittner (CZE-KTM) +3:39,62

Kategorie E3 – 5. den
  1.- Samuli Aro (FIN-KTM) 39:27,40
  2.- Kurt Caselli (USA-KTM) +5:06
  3.- Christophe Nambotin (FRA-Gas Gas) +15,41
  4.- Antoine Meo (FRA-Husqvarna) +29,95
  5.- Alex Salvini (ITA-Husqvarna) +42,77

Kategorie Woman – 5. den
  1.- Ludivine Puy (FRA-Gas Gas) 48:29,63
  2.- Maria Forsberg (USA-KTM) +51,76
  3.- Sandra Adriansson (SWE-Kawasaki) +1:03,43

Soutěž klubových družstev
Kategorie C1 – 5. den
  1.- Jan Zaremba (CZE-KTM) 42:53,98
  2.- Lauri Salonen (FIN-KTM) +27,54
  3.- Maurizio Gerini (ITA-KTM) +41,82
---------------------------------------------------
16.- Luboš Klimeš (CZE-Sherco) +3:31,15
22.- Martin Gottvald (CZE-Husqvarna) +4:31,29

Kategorie C2 – 5. den
  1.- Luca Cherubini (ITA-TM) 41:39,09
  2.- Jacob Morhed (SWE-KTM) +1:33,93
  3.- Mitcham Harper (AUS-Honda) +1:56,35
---------------------------------------------------
  8.- Vít Kuklík (CZE-Husaberg) +2:49,22
12.- Miroslav Kučírek (CZE-KTM) +3:09,76
13.- Zdeněk Gottvald (CZE-Husqvarna) +3:13,96
26.- Michal Rudolf (CZE-Sherco) +4:16,68
42.- Marek Nešpor (CZE-Husaberg) +6:10,31
55.- Jan Kudrnáč (CZE-KTM) +8:59,37
DNF Lukáš Hádek (CZE-KTM)

Kategorie C3 – 5. den
  1.- Michal Kadleček (CZE-TM) 41:09,40
  2.- David Čadek (CZE-KTM) +55:71
  3.- Rory Sullivan (USA-Husaberg) +1:44,59
---------------------------------------------------
  6.- Martin Žerava (CZE-KTM) +2:43,68
14.- Petr Hušek (CZE-Sherco) +5:05,82
32.- Milan Kurfiřt (CZE-Gas Gas) +11:06,29

Celkové pořadí WORLD TROPHY (po 5. dni)
  1.- Francie 14:35:52,89
  2.- Itálie +4:19,47
  3.- Austrálie +21:36,19
  4.- Finsko +23:07,71
  5.- Portugalsko +28:24,90

Celkové pořadí JUNIOR TROPHY (po 5. dni)
  1.- Španělsko 9:04:10,91
  2.- Francie +2:09,14
  3.- USA +5:26,93
  4.- Itálie +8:52,63
  5.- Švédsko +20:24,76
---------------------------------------------------
11.- Česká republika +32:14,65

Celkové pořadí KLUBOVÁ SOUTĚŽ (po 5. dni)
  1.- Haruda Team RAC Sedlčany (Kadleček, Žerava, Čadek) 9:15:55,13
  3.- Motoklub Jiřetín-pneu (Zaremba, V. Kuklík, Kučírek) +14:11,41
  3.- Team Ostra Junior +28:28,94
  4.- Team Ostra +39:23,42
  5.- DMSB 1 ADAC Sachsen +39:39,76
---------------------------------------------------
  9.- Motoklub Jiřetín-batex (M. Gottvald, Z. Gottvald, Nešpor) +
20.- ENC Sherco Racing CZ (Klimeš, Rudolf, Hušek) +1:41:25,06
39.- Motosport Bozkov (Kurfiřt, Hádek, Kudrnáč) +12:11:08,29


Další články sekce