KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE Portugalsko 6. den

Foto: Jürgen Weisz
ISDE Portugalsko  6. den
17.10.2009
 

Závěrečným motokrosem vyvrcholila 84. šestidenní, týmové Mistrovství světa v enduru.

A opět byli vidět naši jezdci, zejména pak rození motokrosaři, kteří pochopitelně dali o sobě znát. Výrazně se prosadil z našich juniorů Jirka Bittner, který skončil na 13. místě, ale i Martin Kuklík, který byl dnes desátý. Ještě výrazněni pak na sebe upozornili motokrosaři v klubových soutěžích, kde opět vyhráli jak Honza Zaremba (C1), Tak i Michal Kadleček, ostatně v jeho třídě C2 bylo dnes pouze české pódium, když na druhém místě skončil David Čadek a na třetím Martin Žerava. Na bednu se ve třídě C2 dostal i dnes třetí Míra Kučírek.

V celkovém pořadí již k velkým zásahům nedošlo, vedle vítězství Francie ve světové trofeji a Španělska ve stříbrné váze, tak můžeme děkovat našim juniorům i za postup do elitní desítky, když dnešní dobré výsledky v motokrosu je dostali na 8. místo. Klubovou soutěž vyhrál český tým Haruda Team RAC Sedlčany, soutěž klubových jezdců na motocyklech KTM pak náš David Čadek. Všem našim jezdců gratulujeme.

ISDE PORTUGALSKO 2009
Hlavní soutěž národních týmů – 6. den
Kategorie E1 – 6. den
  1.- Eero Remes (FIN-KTM) 13:07,87
  2.- Jamie Lanza (USA-Kawasaki) +13,46
  3.- Fabio Mossini (ITA-Honda) +21,50
  4.- Timmy Weigand (USA-Honda) +26,52
  5.- Damon Huffman (USA-Kawasaki) +39,35
---------------------------------------------------
10.- Martin Kuklík (CZE-KTM) +55,86
26.- Milan Engel (CZE-KTM) +1:48,43
27.- Jakub Horák (CZE-KTM) +1:58,60

Kategorie E2 – 6. den
  1.- Luis Correia (POR-Yamaha) 13:08,00
  2.- Rodrig Thain (FRA-TM) +6,31
  3.- Alessandro Bellometti (ITA-KTM) +20,68
  4.- Carl Sjoo (SWE-Husaberg) +25,19
  5.- Cristobal Guerrero (SPA-Yamaha) +27,90
---------------------------------------------------
13.- Jiří Bittner (CZE-KTM) +59,15

Kategorie E3 – 6. den
  1.- Alex Salvini (ITA-Husqvarna) 13:19,49
  2.- Antoine Meo (FRA-Husqvarna) +8,26
  3.- Christophe Nambotin (FRA-Gas Gas) +11,60
  4.- Kurt Caselli (USA-KTM) +15,83
  5.- Samuli Aro (FIN-KTM) +25,37

Kategorie Woman – 6. den
  3.- Sandra Adriansson (SWE-Kawasaki) 15:27,87
  1.- Ludivine Puy (FRA-Gas Gas) +31,60
  2.- Maria Forsberg (USA-KTM) +38,08

Hlavní soutěž národních týmů – konečné pořadí
Kategorie E1 – konečné pořadí
  1.- Eero Remes (FIN-KTM) 3:05:51,59
  2.- Simone Albergoni (ITA-KTM) +3:59,26
  3.- Michal Szuster (POL-Yamaha) +5:35,82
  4.- Fabio Mossini (ITA-Honda) +5:55,05
  5.- Christopher Hollis (AUS-Husqvarna) +7:44,25
---------------------------------------------------
32.- Jakub Horák (CZE-KTM) +23:37,00
31.- Milan Engel (CZE-KTM) +23:53,17
49.- Martin Kuklík (CZE-KTM) +1:25:15,27

Kategorie E2 – konečné pořadí
  1.- Rodrig Thain (FRA-TM) 3:06:48,33
  2.- Luis Correia (POR-Yamaha) +10,31
  3.- Cristobal Guerrero (SPA-Yamaha) +1:52,96
  4.- Alessandro Bellometti (ITA-KTM) +2:29,62
  5.- Oscar Balletti (ITA-Honda) +3:37,94
---------------------------------------------------
38.- Jiří Bittner (CZE-KTM) +20:35,70

Kategorie E3 – konečné pořadí
  1.- Christophe Nambotin (FRA-Gas Gas) 3:05:29,71
  2.- Samuli Aro (FIN-KTM) +37,06
  3.- Antoine Meo (FRA-Husqvarna) +1:04,06
  4.- Kurt Caselli (USA-KTM) +2:02,39
  5.- Alex Salvini (ITA-Husqvarna) +3:18,63

Kategorie Woman – konečné pořadí
  1.- Ludivine Puy (FRA-Gas Gas) +3:43:44,78
  2.- Maria Forsberg (USA-KTM) +11:30,49
  3.- Jassica Jonsson (SWE-Gas Gas) +12:31,55

Celkové pořadí WORLD TROPHY – konečné pořadí
  1.- Francie 15:44:24,56
  2.- Itálie +4:22,69
  3.- Finsko +23:35,62
  4.- Austrálie +23:48,22
  5.- USA +30:36,06

Celkové pořadí JUNIOR TROPHY – konečné pořadí
  1.- Španělsko 9:48:13,77
  2.- Francie +46,41
  3.- USA +4:44,87
  4.- Itálie +8:30,82
  5.- Švédsko +21:39,57
---------------------------------------------------
  8.- Česká republika +31:18,97

Celkové pořadí ŽENY – konečné pořadí
  1.- Francie 7:44:06,96
  2.- Švédsko +8:47,14
  3.- Austrálie +14:43,48

Soutěž klubových družstev – 6. den
Kategorie C1 – 6. den
  1.- Jan Zaremba (CZE-KTM) 14:09,25
  2.- Maurizio Gerini (ITA-KTM) +7,18
  3.- Lauri Salonen (FIN-KTM) +22,06
---------------------------------------------------
  9.- Martin Gottvald (CZE-Husqvarna) +1:00,59
13.- Luboš Klimeš (CZE-Sherco) +1:22,72

Kategorie C2 – 6. den
  1.- Luca Cherubini (ITA-TM) 13:51,69
  2.- Mitcham Harper (AUS-Honda) +20,93
  3.- Miroslav Kučírek (CZE-KTM) +28,99
---------------------------------------------------
  4.- Vít Kuklík (CZE-Husaberg) +31,95
  7.- Michal Rudolf (CZE-Sherco) +58,58
19.- Zdeněk Gottvald (CZE-Husqvarna) +1:32,30
20.- Marek Nešpor (CZE-Husaberg) +1:33,74
40.- Lukáš Hádek (CZE-KTM) +2:41,48
49.- Jan Kudrnáč (CZE-KTM) +3:13,17

Kategorie C3 – 6. den
  1.- Michal Kadleček (CZE-TM) 14:19,87
  2.- David Čadek (CZE-KTM) +1,64
  3.- Martin Žerava (CZE-KTM) +15,58
---------------------------------------------------
16.- Petr Hušek (CZE-Sherco) +2:17,73
26.- Milan Kurfiřt (CZE-Gas Gas) +4:03,43

Soutěž klubových družstev – konečné pořadí
Kategorie C1 – konečné pořadí
  1.- Jan Zaremba (CZE-KTM) 3:19:34,04
  2.- Maurizio Gerini (ITA-KTM) +2:52,51
  3.- Lauri Salonen (FIN-KTM) +3:17,82
---------------------------------------------------
12.- Martin Gottvald (CZE-Husqvarna) +16:57,36
17.- Luboš Klimeš (CZE-Sherco) +19:40,85

Kategorie C2 – konečné pořadí
  1.- Luca Cherubini (ITA-TM) 3:15:09,57
  2.- Jacob Morhed (SWE-KTM) +7:36,78
  3.- Henrik Linoholm (SWE-KTM) +8:59,58
---------------------------------------------------
  4.- Vít Kuklík (CZE-Husaberg) +9:59,77
  6.- Miroslav Kučírek (CZE-KTM) +13:07,16
12.- Zdeněk Gottvald (CZE-Husqvarna) +16:54,02
21.- Michal Rudolf (CZE-Sherco) +20:04,27
40.- Marek Nešpor (CZE-Husaberg) +37:27,27
44.- Jan Kudrnáč (CZE-KTM) +41:09,69
89.- Lukáš Hádek (CZE-KTM) +1:42:40,17

Kategorie C3 – konečné pořadí
  1.- Michal Kadleček (CZE-TM) 3:16:00,73
  2.- David Čadek (CZE-KTM) +2:24,93
  3.- Rory Sullivan (USA-Husaberg) +5:15,64
---------------------------------------------------
  4.- Martin Žerava (CZE-KTM) +8:44,84
26.- Milan Kurfiřt (CZE-Gas Gas) +52:59,89
29.- Petr Hušek (CZE-Sherco) +1:13:50,57

Soutěž klubových jezdců na motocyklech KTM – konečné pořadí
  1.- David Čadek (CZE-KTM) 3:18:25,66
  2.- Jan Zaremba (CZE-KTM) +1:08,38
  3.- Maurizio Gerini (ITA-KTM) +4:00,89
---------------------------------------------------
  7.- Martin Žerava (CZE-KTM) +6:19,91
  9.- Miroslav Kučírek (CZE-KTM) +9:51,07
54.- Jan Kudrnáč (CZE-KTM) +37:53,60
99.- Lukáš Hádek (CZE-KTM) +1:39:24,08

Celkové pořadí KLUBOVÁ SOUTĚŽ (po 6. dni)
  1.- Haruda Team RAC Sedlčany (Kadleček, Žerava, Čadek) +9:59:11,96
  2.- Motoklub Jiřetín-pneu (Zaremba, V. Kuklík, Kučírek) +13:48,15
  3.- Team Ostra Junior +31:35,19
  4.- DMSB 1 ADAC Sachsen +42:32,55
  5.- Motoclub Intimiano Natale Noseda 1 +43:25,69
---------------------------------------------------
  9.- Motoklub Jiřetín-batex (M. Gottvald, Z. Gottvald, Nešpor) +1:01:59,87
19.- ENC Sherco Racing CZ (Klimeš, Rudolf, Hušek) +1:45,08,07
36.- Motosport Bozkov (Kurfiřt, Hádek, Kudrnáč) +3:03:57,66


Další články sekce