KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE Řecko 4. den

Foto: ISDE media
ISDE Řecko  4. den
04.09.2008
 

V řeckém Serres začala druhá polovina tradiční šestidenní soutěže.

Ve světové trofeji ani dnes nedošlo k žádným zásadním změnám. Tým Francie sice nebyl dnes nejrychlejší, nicméně i nadále zůstává na prvním místě, kde má 1:34,78 minuty náskok na druhou Itálii a 5:02,80 na třetí USA. Smůlu měli po včerejšku devátí jezdci Británie.  Dylan Jones ani Daryl Bolter etapu nedokončili a dvouhodinový zápis tak poslal tým vedený Tomem Sagarem na 17. místo. Naši jezdci tak postoupili na 11. pozici, nicméně za větší pozornost stojí výkon Michala Kadlečka, který dnes zajel fantastických 34:31,55, což je čas, který by mu mohli závodit i někteří borci z prvních třech týmů celkového pořadí. Michal se tak dostal na 9. pozici v pořadí třídy E3 a na 32. místo absolutního pořadí všech jezdců, kterých bylo dnes klasifikováno o devět méně než včera, tedy přesně 372. Smutnou zprávou je zranění Radka Tomana, který z důvodu pohmožděnin končetin již do zbývajícího programu nezasáhne a tak náš trophy team pojede dále v pěti, což znamená, že se nyní budou počítat časy všech jezdců.

V kategorii juniorů je také na čele stále Itálie. Ta dnes mezi mladíky excelovala a svůj náskok na druhou Austrálii si již zvýšila na velmi nadějných 7:35,07 minuty. Třetí je stále Francie, která však již ztrácí více jak deset minut. Naši junioři pokračují stále na 12. pozici, na které ztrácí 10 minut na 11. tým Chile a naopak mají výhodu 16 minut na USA.

Beze změn je pódiové umístění i v soutěži týmů, kde i dnes byli nejrychlejší chlapci ze Slovakia Hant Teamu, což znamená, že na druhý Motoclub Italia mají jezdci našich východních sousedů náskok již 6:16,52 minuty. Třetí Catalunya Team ztrácí již přes 12 minut. Nejlepší z našich zástupců je EnC Sherco Racing CZ, který se však propadl ze včerejšího 16. místa na současnou 23. pozici. Důvod bylo zranění Štěpána Pavelky. Motosport Bozkov KBS UAMK je na 30. pozici, jejich kolegové z Motosportu Bozkov 1 jsou a pět míst dále, zatímco ztráta Romana Skalky, který jíž dále nepokračuje, poslala Enduro Klub Zruč nad Sázavou již na 40. pozici.


Další články sekce