KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ITP Quad Challenge v Milovicích

Text a foto: Robert Požárek
ITP Quad Challenge v Milovicích
26.08.2009
 

Předposlední srpnový víkend se sjeli do milovického tankodromu příznivci čtyřkolek na první ročník ITP QUAD CHALLENGE, srazu čtyřkolek, který připravili společně ASP Group Žebrák a ADT Horažďovice.

Počasí o víkendu předvádělo nad republikou opravdu psí kusy, ale tankodromu se jako zázrakem vyhnulo. První nedočkavci dorazili už v páteční podvečer, většina čtyřkolek ale přijela až na sobotní hlavní program. Milovický tankodrom díky své velké rozloze a pestrosti nabízí čtyřkolkářům hodně prostoru pro legální vyřádění. Připraven byl přes 20 km dlouhý vyjížďkový okruh, který vedl hlavně po lesních cestách. Nechybělo ani tolik oblíbené bahýnko a nějaké to uvíznutí techniky. Trialová trať prověřila odolnost jezdců i jejich strojů. Zasoutěžit jste si mohli v tažení břemene nebo ve sprintu a vyhrát prima ceny jako třeba dárkový poukaz do čtyřkolkářský prodejny nebo ubytování v *** hotelu.

Testovacím centru ASP Group nabízelo testovací jízdu na nejsilnější sériové čtyřkolce na světě – litrového Arctic Catu, ale i další užitkové a sportovní quady zn. Artic Cat, TGB a Access. K vidění byli i různé vychytávky a doplňky pro čtyřkolky, jako speciální závodní tlumiče zn. Fox, sněžné pásy apod.

Nejvíce diváky a hlavně čtyřkolkáře lákaly obrovské jámy plné mazlavého bahna. Takových bahenních koupališť je v areálu spoustu a každé je jinak hluboké a dlouhé a tak se skupinky přesouvaly od jedné jámy ke druhé. Gejzíry stříkající bahenní břečky, výjezdy na první pohled nezjízdných prudkých svahů a čtyřkolky i jejich řidiči obalení obrovskými nánosy bahna. Typické hecování „to dáš“ pak následovala velmi častá hláška „hoď naviják a táhni“. Prostě čtyřkolkáři i technika dostali pořádně zabrat a hlavně se postarali o skvělou zábavu pro přihlížející. Taková show nemohla zůstat bez odezvy, a proto pořadatelé vyhlásili další soutěž – bahenní sprint. To se prostě rozjedeš po kousku tvrdé země, pak vlítneš do cca 30 metrů dlouhé brázdy, jak jinak plné bahna. Když se tím prodereš na druhou stranu, musíš se otočit kolem mety a vrátit zpět po druhé straně brázdy, kde je bahna ale daleko víc. A pokud ti stroj zapadne, musíš běžet bahnem do cíle po svých. Pokud do cíle doběhneš, počítá se ti čas, pokud ne, vytáhnou tě i s tvojí čtyřkolkou z bažiny navijákem. V každém případě po absolování téhle soutěže vypadáš jako Jóžin z bážin. Prostě zábava jak fík, hlavně pro přihlížející.

Ale sraz nebyl jen o čtyřkolkách, pořadatelé mysleli i na ženy a ratolesti – jízda v BVP, terénním Hummeru (který bohužel bahenní koupel nepřežil), let vrtulníkem, bagrování, paintball nebo střelba vzduchovku s optikou – to vše bylo k ochutnání. Chybět nemohla ani pořádná kapela a dobrá bašta. Ten kdo vydržel do nedělního dopoledne si mohl vyslechnout rady od Pepi Císaře co se sebou dělat, aby lítal po trati stejně rychle jako Pepa. A program ukončilo ďábelské vystoupení kaskadérské dvojice Mára Matoušek a Aleše Babky. Krásná tečka za celým víkendem. Fotogalerii ze srazu najdete na www.atvAmoto.cz .


Další články sekce