KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

IVRacing Team v roce 2010 na BMW

Foto: Petr Štola
IVRacing Team v roce 2010 na BMW
21.12.2009
 

Motocyklový tým IVRacing, který v letošní sezoně slavil společně s Michalem Fillou republikový titul ve třídě Superstock 1000, mění pro příští sezonu materiál.

Snad každý fanoušek české silnice zná rozrůstající se společnost IVRacing, pokud to není ze seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR, tak alespoň z nejpopulárnějšího českého závodění nejen pro amatérské jezdce, Czech Endurance Cupu, který právě IVRacing pořádá. V roce 2009 dokázal tento tým společně s Michalem Fillou vyhrát titul Mistra ČR třídy Superstock 1000. Michal s motocyklem Yamaha YZF R1 modelové řady 2008 odolával silné konkurenci, která disponovala novými modely 09 a byť prakticky v každém závodě ztrácel na soupeře zejména na rovinkách, vždy dokázal tuto ztrátu zlikvidovat v technických pasážích a nakonec i oslavit svůj další titul Mistra ČR, poprvé v litrové třídě. Pro rok 2010 bude mít tento „šlapanický expres“ vyrovnané nářadí se svými soupeři, tým IVRacing totiž odchází od Yamahy k BMW.

„V příští sezoně pojedeme na motocyklech BMW,“ říká exkluzivně pro Moto-Racing.cz Ondřej Coufal, jeden z čelních představitelů nejen motocyklového týmu IVRacing, ale i nejpopulárnější české agentury pořádající závody Czech Endurance Cup.  „Rozhodli jsme se pro změnu značky ze dvou hlavních důvodů. Prvním je fakt, že s letošní verzí R1 jsme nebyli úplně nejspokojenější. S1000RR se podle všeho jeví jako velmi dobrý stroj pro stockové závodění a možná i lepší, než R1 09. To ale ukáže až samotná sezona. Také jsme chtěli Michalovi poskytnout modernější techniku, než R1 08, na které vyhrál letos titul Mistra ČR. Takže jeden dobrý důvod pro přechod od Yamahy k BMW. Druhým důvodem je skutečnost, že dlouhodobě usilujeme o to, abychom našli partnera (myšleno výrobce, dovozce, dealera atd.), který má o závody zájem a je schopen a ochoten nám vyjít v rámci možností vstříc a připravit zajímavou a oboustranně výhodnou nabídku. Takového partnera jsme našli u BMW a velmi si toho vážíme. V současné době tedy čekáme na nové strojky, které by měly dorazit nejpozději koncem února. Máme na prodej poměrně hodně věcí na Yamahy včetně kompletních motorek… to kdyby měl někdo zájem…“


Další články sekce