KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jake Zemke místo Hoppera

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda USA
06.05.2009
 

Američan místo Američana, aneb americký mistr kubatury Formula-Xtreme Jake Zemke nahradí minimálně na dva závody svého zraněného krajana Johna Hopkinse v týmu Stiggy Honda.

Pokud bude rehabilitace Johna Hopkinse probíhat dle předpokladů lékařů a přání samotného jezdce, tak se Hopper objeví v sedle superbikové Hondy týmu Johana Stiegelfelta při domácím závodě v Salt Lake City, což také zároveň znamená, že ho na nejbližší dva závody nahradí Jake Zemke. 

"Ačkoliv je Stiggy v seriálu WSBK velmi mladý tým s malými zkušenostmi, patří už nyní k nejlepším týmům celého šampionátu? řekl Zemke, kteý startuje tuto sezónu v "Pro-Daytona-SportBike" kubatuře třídě za tým Erion Honda. 

"Pochopitelně že přeji Hopkinsovi co nejbližší uzdravení, na straně druhé chci využít možnosti a ukázat své schopnosti v mistrovství světa. Je to pro mě další krok v kariéře. V USA jsem už dokázal několikrát slavit své úspěchy, ale level v mistrovství světa je poněkud jinde a hodně vysoko".

"Monza je tradiční okruh a italští diváci milují závodní motorky. Je mi jasné, že si na mě nikdo u sázkařů nevsadí, neboť se musím naučit trať a také motorka a pneumatiky jsou pro mě nové. Přesto se pokusím, odevzdat pro tým Stiggy Honda vše nejlepší, co dovedu", okomentoval radostně svou šanci Jake Zemke.

Zemkemu se tak splnil jeho cíl, závodit v Evropě. Pozorní čtenáři našeho webu si jistě vzpomenou na podzim minulého roku s tím, že Zemke měl být dokonce týmovýcm kolegou Jakuba Smrže a také snad i to, že tento americký pilot měl startovat už vloni v Monze, tehdy měl nahradit shodou okolností Hopperava letošního předchůdce, v roce 2008 zraněného Roberta Rolfa v týmu Hannspree Honda Althea, ale od svého tehdejšího týmu nedostal svolení.

Inu svět je malý a hlavně kulatý. 


Další články sekce