KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jakub Kornfeil je připraven na Jerez

Text: Petr Štola; foto: Red Bull Media
Jakub Kornfeil je připraven na Jerez
24.03.2008
 

Na portugalském okruhu Estoril absolvovalo 24 jezdců druhého ročníku Red Bull MotoGP Rookies Cup doplnění o jednoho kartaře, poslední testování před startem letošního poháru.

Portugalský okruh Estoril se stal dějištěm poslední přípravy jezdců druhého ročníku ostře sledovaného Red Bull MotoGP Rookies Cup (prosím nezaměňujte tento pohár za španělskou MotoGP Academy, což je úplně jiná záležitost). Tuto sobotu a neděli si změřilo své síly celkem 25 jezdců, mezi kterými nechyběl ani jediný český zástupce Jakub Kornfeil.

 

Nejrychlejším byl během tohoto posledního testu před prvním závodem sezóny, šestnáctiletý Nor Sturla Fagerhaug, tedy jedenáctý jezdec loňského poháru, který se tak představil jako jeden z vážných adeptů na přední pozice. Fagerhaug byl mezi nejlepšími při každém ze tří letošních testů a zcela jistě v tomto trendu bude pokračovat i v letošní sezóně.

 

Velmi dobře se ovšem prezentoval i náš Jakub Kornfeil, který si v silné konkurenci zajistil 12. místo. „V Estorilu se jezdilo za hrozného počasí,“ říká exkluzivně pro Moto-Racing.cz pan Marek Kornfeil, otec mladého Kuby. „neustále zde byl silný vítr, chvilku bylo mokro a chvilku sucho, jeden trénink se jel za hrozného deště a v něm byl Kuba pátý. Jinak na suchu se moc nejezdilo, většinou to bylo místy suché, ale místy mokré. Je tady hodně zatáček ve stínu a tam to prostě neuschlo tak rychle. Kluci do toho šli opravdu na krev, bylo hrozně moc pádů. Většinou někdo zajel rychlé kolo a pak upadl. Všem trochu poodskočili Fagerhaug a nakonec, v posledním tréninku, který nahrazoval zrušený závod, i Trabalon, ale tyhle výsledky se již nezveřejnily. V nich byl Kuba devátý, ve velké skupině jezdců, které dělí jediná sekunda.“

 

Mladý český závodník Jakub Kornfeil se v letošním roce představí nejen v exkluzivním Red Bull MotoGP Rookies Cupu, ale i v závodech Alpe Adria a Mistrovství Evropy. „Požádali jsme organizátory Red Bull Cupu o souhlas se starty v Alpe Adrii a Evropě. Ten jsme nakonec dostali, ale hodně závodů se kryje právě s Red Bull Cupem. Nicméně našim cílem je dostat se do podzimního finále v Albacete. Nyní jsou ovšem před námi první dva závody Red Bull Cupu. Jeden se jede v Jerezu v sobotu, druhý v neděli. To samé bude i v Brně, kde se také jedou dva závody, všude jinde se jede pouze jeden. Tady máme za cíl skončit sezónu do 12. místa. To nám zaručuje start v závodě v americkém Indianapolisu, kde pojede prvních 12 z evropského Red Bull Cupu a prvních 12 z amerického. 12. místo celkově zaručuje i účast v příštím roce tohoto poháru a tak chceme být ve všech závodech do desátého místa.“

 

Výsledky dvoudenního testování v Estorilu:

  1.- Sturla Fagerhaug – 1:51,445

  2.- Luis Salom – 1:51,865

  3.- Dean Brown – 1:52,184

  4.- Cristian Trabalon – 1:52,238

  5.- Nelson Major – 1:52,600

  6.- Daijiro Hiura – 1:52,984

  7.- Kevin Calia – 1:53,013

  8.- J.D. Beach – 1:53,107

  9.- Mathew Scholtz – 1:53,150

10.- Miguel Oliveira – 1:53,172

11.- Joshua Elliott – 1:53,251

12.- Jakub Kornfeil – 1:53,442

 

 

Další články sekce