KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jakub Smrž opět mezi elitou

Text a foto: Petr Štola
Jakub Smrž opět mezi elitou
31.05.2009
 

Další výbornou kvalifikaci a superpole absolvoval náš jezdec Jakub Smrž, který si pro starty zítřejších závodů zajistil 5. pozici.

Čas 1:49,329 a 2. místo v kvalifikaci dával velkou naději na úspěch v odpoledním superpole. V něm jihočeský jezdec velmi lehce postoupil z první části, ve které dokonce na druhém mezičase atakoval absolutně nejlepší čas. Ve druhé části superpole také Kuba Smrž zvládl svá dvě rychlá kola a opět bez větších problémů postoupil do poslední části této kvalifikační podívané, ve které již startuje jen nejlepších osm pilotů. Těsně před rozhodující částí superpolevé bitvy se nad okruhem Miller Motorsports Park v Tooele u Salt Lake City zatáhlo nebo a začalo drobně mrholit, což ovlivnilo časy všech jezdců. Kuba Srmrž nakonec zajel 5. nejlepší čas a pro dva zítřejší závody se postaví do nadějné 2. řady.

Jakub Smrž:
„Dnes ráno konečně fungovala motorka č. 2, se kterou se mi jelo mnohem líp a po druhé kvalifikaci jsem byl na druhém místě. Rozhodl jsem se pro tuto motorku i pro superpole, i když má motor najeto 2x víc, než má být :-) V klidu jsem postoupil do druhého i třetího superpole, ale poslední mi trošku zkazil déšť. Trať sice byla suchá, ale v první sekci hodně kapalo a jel jsem příliš volně a nakonec z toho byla jen 2. řada. Mohlo to být mnohem lepší, ale je to dobrá výchozí pozice, máme slušné nastavení a na závod dáme do této motorky novější motor, což by taky mělo být znát.“


Další články sekce