KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jakub Smrž přímo z Kyalami

Foto: TZ Jakuba Smrže
Jakub Smrž přímo z Kyalami
17.05.2009
 

Kuba Smrž dnes získal další světové body do superbikového šampionátu a nám se po závodech svěřil...

Jakub Smrž:
„Dnešek opět neproběhl úplně bez problémů, ale nakonec nedopadl nejhůř. V první jízdě jsem měl parádní start, ale v prvním kole jsem jel trochu vlažně a prvním kolem jsem projížděl na 8. místě. Pak mě bohužel v jedné z pomalých zatáček trefil z boku Xaus. Nevím ani jak jsem to ustál, ale vyjel jsem do štěrku, čímž jsem hodně ztratil. Začal jsem dohánět z posledního místa, ale stačilo to jen na 14. místo v cíli.
Při druhém startu jsem to držel moc na spojce, kterou jsem tím přehřál, takže start stál za nic. Po prvním kole jsem začal dojíždět ze 14. místa, jen těsně jsem unikl Xausovi, který tentokrát sestřelil Muggeridge a podařilo se mi to dotáhnout na 10. místo. Velká škoda startu, protože jsem jezdil stejné časy jako jezdci vepředu a také, že jsem se příliš zdržel za Moraisem, čímž jsem ztratil možnost bojovat o 8. místo.
I když to neproběhlo úplně bez problémů, jsem rád za body, které jsem dneska vyjel, ale čekal jsem od toho po výborném pátku a sobotě trochu víc. Ale musím přihlédnout i k tomu, že téměř všichni z první desítky tu testovali. Nejdůležitější je, že jsem se bodově přiblížil 8. místu a celkové pořadí je ještě hodně otevřené. Třetí závodní víkend po sobě se obešel bez pádu, takže mám určitě rezervy :-). Už se těším do Salt Lake City, kde mi to loni šlo a zase bych mohl snížit bodovou ztrátu.“


Další články sekce