KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jamie Hacking dostal dárek

Tisková zpráva Kawasaki, foto: AMA Pro Racing
Jamie Hacking dostal dárek
11.07.2008
 

Britský jezdec Jamie Hacking dostal dárek od továrny Kawasaki v podobě startu v závodě MotoGP na okruhu Laguna Seca.

Jamie Hacking, jezdec týmu Kawasaki Racing v superbikovém šampionátu AMA U.S. Superbike, kde statečně bojuje se strojem Kawasaki Ninja ZX10R, nahradí při Red Bull US Grand Prix zraněného Johna Hopkinse. Pro 37 roků starého jezdce to tak bude odměna za jeho letošní výborné výkony v profesionálním šampionátu USA.

 

Britský jezdec Jamie Hacking se narodil Oswaldtwistle, tedy v městě na severu Anglie. Když mu bylo devět let, odstěhovali se jeho rodiče do USA, kde začali v Spartanburgu (Jižní Karolína) nový život. Mladý Jamie své první motocyklové kroky spojil s motokrosovou motorkou, na které v jihovýchodních krajinách Spojených států vyhrával v podstatě každý závod, kterého se zúčastnil. V roce 1994 se rozhodl pro přestup mezi silniční závody, do kterých měl vskutku zajímavý vstup, když při silničním debutu při havárii zcela zdemoloval svou Kawasaki ZX-7R. V roce 1997 začal profesionální kariéru v nejvyšším šampionátu USA, tedy v AMA U.S. Superbike, kde hned na začátku získal cenu nováčka roku (1998). V roce 2003 a 2006 vyhrál titul ve třídě Supersport, ke kterému v roce 2006 přidal i titul třídy Superbike. To však již v sedle továrního motocyklu Yamaha týmu Graves Motorsports. V roce 2007 se již velmi zkušený Hacking vrátil k zeleným barvám, u kterých ihned začal jezdit plně tovární stroj. V letošním roce se Hacking soustředí výhradně na superbikový šampionát, kde je po šesti pódiových výsledcích na průběžném čtvrtém místě.

 

Nutno ovšem dodat, že v plánu továrny Kawasaki bylo nasadit do závodu MotoGP v Laguna Sece opět nejmladšího z bratrské trojice Haydenů, tedy Rogera Lee. Ten se však na začátku letošní sezony velmi vážně zranil a stále není schopen závodění. Jamie Hacking si již stroj Kawasaki Ninja ZX-RR vyzkoušel. Tento týden s ním absolvoval seznamovací test na japonském okruhu Autopolis.

 

 

Další články sekce