KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jawa vítězí v Assenu

Text a foto: Milan Rejman
27.05.2008
 

Stroj Jawa Mali východočeského HLM Racing Teamu v sedle s Britem Edwardsem zvítězil v závodě třídy supermono na holandském okruhu Assenu.

V holandském Assenu byla tento víkend zahájena další sezona motocyklových závodů třídy supermono. Na startu se sešlo 35 jezdců z Velké Británie, Belgie, Francie, Německa, Itálie, Finska, domácího Nizozemí a nechyběl ani východočeský HLM Racing Team s novou posilou, britským jezdcem Mikem Edwardsem a dále s Liborem a Martinem Kamenickým na strojích Jawa Mali.

Již od prvních tréninkových jízd Edwards kraloval celému startovnímu poli. V nedělním závodě startoval z pole position, pro nejrychlejšího jezdce z tréninku, Martin s Liborem ze 3. resp. ze 4. řady. Slibně rozjetý závod narušilo počasí a po prvním kole se přezouvalo na mokré pneumatiky. Naši jezdci, stejně jako řada dalších, se nestihli vrátit včas na startovní rošt a museli startovat z boxové uličky. Na čele jezdili od startu domácí piloti van Dijk a Hakvoort  spolu s obhájcem titulu Lawesem z Británie. Edwards stíhací jízdou, za hustého deště, postupoval rychle dopředu a ve 4. kole dostihl vedoucí trojici. V dalším kole již kraloval na špici a vytvořil si malý náskok, který udržel až do cíle. Na stupně vítězů ho doprovodil Hakvoort a Lawes. Martin Kamenický upadl ve 3. kole a v závodě nepokračoval, Libor Kamenický postupoval polem kupředu a závod dokončil na 11. místě v evropské klasifikaci. Další závod „Supermono Cup“, spadající pod evropskou federaci UEM se jede již následující víkend na německém Nürburgringu.

 

Výsledky závodu Supermono – Assen

  1.- Mike Edwards (GBR-Jawa Mali) 8 kol / 18:06,845

  2.- Rob Hakvoort (HOL-Yamaha) +5,856

  3.- Mark Lawes (GBR) +14,841

  4.- Lex van Dijk (HOL-Yamaha) +15,521

  5.- Stefan Meiners (GER) +37,642

  6.- Evert van de Beek (HOL) +49,187

  7.- Ulrich Meckfessel (GER) +50,635

  8.- Perry Goldstein (GBR-KTM) +1:05,717

  9.- Jan Frank Bakker (HOL) +1:17,476

10.- Jarno Sanders (HOL) +1:18,955

-----------------------------------

14.- Libor Kamenický (CZE-Jawa Mali) +1:44,186

DNF Martin Kamenický (CZE-Jawa Mali)

 

 

assen

 

 

assen

 

 

3

 

 

assen

 

 

assen

 

 

assen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články sekce