KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Je GP Maďarska 2010 zachráněná?

Ilustrační foto: superbike.hu
Je GP Maďarska 2010 zachráněná?
08.01.2010
 

Půjčka od Magyar Fejlesztési Bank by měla zachránit maďarskou Grand Prix na Balatonringu.

Po odložení projektu v roce 2009 se nyní zdá, že vše je zachráněno a na Balatonringu se v roce 2010, pojede. Okruh, který vyrůstá poblíž maďarského jezera Balaton, dostal půjčku od maďarské banky Magyar Fejlesztési Bank, která by měla garantovat dostavění této dráhy.

Smlouva s promotérem šampionátu MotoGP prozatím zaručuje závod Grand Prix po dobu pěti let. Pokud se podaří v boji s časem uspět a pojede se na Balatonringu v roce 2010, mohla by být aktuální smlouva prodloužená až do poloviny této dekády (smlouva již běží druhým rokem).

Okruh Balatonring bude stát 90 milionů Euro. Na dráze dlouhé 4200 metrů by se první závod MotoGP měl jet letos 19. září, ovšem o tom rozhodne až návštěva komisařů FIM a zástupců týmu IRTA, kteří o konání budou rozhodovat po červnové návštěvě a zhodnocení reálného stavu příprav. Pokud se ukáže, ze se závod v Maďarsku nemůže konat, pojede se jako náhrada na nové španělské dráze Motorland Aragon.

Kromě samotného okruhu má Balatonring i svůj vlastní tým, ve kterém jsou Balasz Nemeth  a Imre Toth. Ti by měli na divokou kartu již letos zasáhnout do několika závodů Moto2.


Další články sekce