KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jeden Američan nahradí druhého? Spies za Edwardse?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Yamaha
04.06.2008
 

Dnešní britské webové motocyklové noviny, tedy MCN a také jiné zahraniční motocyklové servery přinesly před několika okamžiky dvě novinky, které by dost podstatně ovlivnily přestupový kolotoč. Ale podívejme se pěkně popořadě, jak se to seběhlo.

Šéfové Kawasaki chtějí totiž už po nedělním závodě Grand Prix Catalunye v Barceloně oznámit složení týmu MotoGP na rok 2009. Námluvy Colina Edwardse k zeleným barvám Kawasaki začaly minulý měsíc v Le Mans a zdá se, že zkušený Američan je hodně žádaným jezdcem, nejen jako Baylissův nástupce u Ducati ve WSBK, ale i ve světě Grand Prix, konkrétně v MotoGP. A týmový šéf Kawasaki Michael Bartholemy dnes nepřímo naznačil, že by za Kawasaki mohli příští rok jet dva Američané. "Moje listina je hotová a jména řekneme v pondělí po závodě." A dále dodal: "Pro motocyklový trh není jistě výhodou mít v týmu dva Američany, ale když náš management řekne ano, tak proč né?".   

Třetím jezdcem by tak zřejmě zůstal Anthony West. Toto rozhodnutí by ale padlo až po nizozemské Grand Prix v Assenu, kdy se týmový šéf Bartholemy hodlá vypravit do Japonska.

Na tuto zprávu reagoval pochopitelně i šéf týmu Tech 3 Yamaha, Herve Poncheral. Ten nevidí momentálně žádné velké talenty ve dvěstěpadesátkách a říká, že se musel rozhlédnout po americkém trhu. "Pokud se mně nepodaři dohodnout s Edwardsem, tak si dovedu představit spolupráci s AMA Superbike-Championem Benem Spiesem". 

"Jedno je jisté, dvěstěpadesátky vyprodukovaly v poslední době všechny kvalitní jezdce pro MotoGP, jako Pedrosu, Stonera, Doviziosa a Lorenza. A jediný aktuelní kandidát je Alvaro Bautista a ten patří  Jorge Martinezovi - Asparovi. Samozřejmě, že Marco Simoncelli je také ryzí diamant, ale ten potřebuje ještě minimálně rok, aby dále vyrostl, pak je přestup do královské kubatury možný", říká dále Hervé Poncharal.

"Vloni jsem mluvil s Benem Spiesem ve Valencii, on chce do MotoGP, ale dle mého názoru by dal raději přednost Suzuki nebo Ducati. Ale pokud nás Colin opustí, já stále doufám že né, tak je Spies horký kandidát a budu s ním jednat. Ovšem až potom, až nebudu mít šanci, že zůstane Colin Edwards", zakončuje své uvažování francouzský majitel týmu Tech3 Yamaha.

Další články sekce