KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jednání skončila, zapomeňte

Text: Jiří Mikšík, Foto: Kawasaki
17.10.2008
 

Třetí motocykl Kawasaki se příští rok na závodech MotoGP neobjeví, veškerá jednání ztroskotala na jménu jezdce.

Z třetího motocyklu Kawasaki ve třídě MotoGP nebude v roce 2009 definitivně nic. Jakmile týmový šéf Michael Bartholemy dostal z Japonska konečně zelenou, aby mohl vést jednání, tak ta ztroskotala na jménu jezdce. Jorge Martinez, který měl tento třetí motocykl za pomoci španělských sponzorů financovat, nechtěl akceptovat v sedle této Kawasaki japonského jezdce Shinyu Nakana, nýbrž chtěl mít jako jezdce Španěla, konkrétně Alexe Debona. Ovšem management Kawasaki si dal podmínku, v sedle bude Shinya Nakano. Takže je sice motorka, ale chybí peníze.

"Jsem nevýslovně zklamán, byla to velká šance a obě dvě strany propásly velkou šanci. Chtěli jsme také pomoci Asparovi proniknout do světa MotoGP, ale nyní to vypadá tak, že je tento projekt definitivně pohřben", řekl v rozhovoru pro Motorcycle News Michael Bartholemy.

A tato zpráva je hodně nepříznivá i pro Nakana. Aktuálně devátý muž průběžného pořadí, Shinya Nakano, tak ztratil poslední šanci, jak se udržet v MotoGP. Zdá se tedy, že musí minimálně na 1 rok odejít do "závodnického důchodu", neboť ani v superbicích žádné pořádné volné místo už teď není. Anebo, že by se Nakano přece jen stal testovacím jezdcem HRC a jako takový mohl objet aspoň nějaký závod na "wild card"?


 


Další články sekce