KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ještě jednou od Matese, tentokrát oficiálně

Tisková zpráva týmu MS Racing
Ještě jednou od Matese, tentokrát oficiálně
07.10.2008
 

Motocyklový závodní tým z Českých Budějovic pokořil v neděli 5. října legendární francouzský okruh Magny Cours ve třídě Superstock FIM Cup 1000.

Od prvního volného tréninku do poslední kvalifikace se náš jezdec Matěj Smrž pohyboval na svém „litrovém“ Firebladu v popředí startovního pole. Pro závod si dokonce vybojoval nejlepší umístění na startu. Rekord okruhu, pole position, nejrychlejší kolo závodu a první místo v cíli… „To není špatné“, řekl Martin Smrž otec a zároveň spolumajitel týmu MS Racing.

A co Mates? Už byl třetí v Silverstonu 2007, letos v Monze druhý a jaké bylo to „dlouhé“ čekání na stupínek nejvyšší pod českou vlajkou?

( Matěj Smrž – 1. místo)
„Je to krásný! Vím, že se teď prásknu, ale pocity nejdou změnit… Asi u třetího piva v neděli po závodě jsem svému kamarádovi řekl: „Jsem šťastný jako slunečnice…“ A on na mne zařval: „Co to říííkááátééé? Že Maty dnes vyhrajééé !!!“ To je prostě paráda, na tyhle okamžiky jsem čekal od roku 2003 a vyplatilo se to. No nic, vrátím se z planety Magny Cours zase zpět do Českých Budějovic a začnu makat na dalším výsledku. Něco na tom pravdy musí být, když mi děda Karel vždycky říkal, ať neusnu na vavřínech…Rozhodně jedna veledůležitá věc, obrovská poklona a poděkování všem členům týmu. Nejen tento víkend, ale celé roky a dny dřou jako šroubci a ne vždycky bylo do smíchu. Nebejt totiž, počínaje tátou, těch červenejch mravenců MS Racing, horko těžko bych stál dneska nanějaký bedně.“

Nesmíme také zapomenout na týmového kolegu Matěje, angličana Barryho Burrella. Po nepříliš výrazném se na něj štěstí usmálo a v cíli protnul na 14. místě se ziskem dvou bodů.


Další články sekce