KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jezdci rakouské KTM byli ve Švédsku vidět

Tisková zpráva KTM; foto: J. Edmunds
Jezdci rakouské KTM byli ve Švédsku vidět
18.03.2008
 

Špičkové výkony Ara a Tarkkali ve třídě E3, skvěle jezdící Salminen v E2, na pódiu i Cervantes v E1.

Jezdci továrního týmu KTM Samuli Aro a Marko Tarkkala získali o víkendu ve švédském Oestersunu skvělé výsledky pro svého zaměstnavatele, když Aro zaznamenal dvě vítězství a jeho kolega Tarkkala dvě druhé místa. “Byl to pro mě ohromný víkend a jsem opravdu překvapený, jak to vše šlo snadno,“ řekl rozradostněný Aro po svém druhém víkendovém vítězství. „Jezdit na dvoutaktu je něco jiného, musel jsem jezdit jiné stopy než jsem jezdil doposud. Takže s mým startem do sezóny jsem opravdu spokojený.“

 

Výrazně se dokázal prosadit i Juha Salminen ve třídě E2, kde nejprve získal v sobotu třetí místo, ale poté dominoval v neděli, kdy před sebe již nikoho nepustil. Po svém třetím sobotním místě prohlásil Salminen, že se v neděli cítil pohodlněni. „Od listopadu jsem nezávodil a vždy chvilku trvá, než se vám vrátí vaše jistota,“ říkal Salminen po nedělním závodě. „Včera jsem nemohl najít můj rytmus, ale dnes to bylo již lepší. Motorka je perfektní. Tohle byl sice zimní závod, ale bylo tam hodně blátivých výmolů,“ doplnil jezdec, jehož týmový kolega Alessandro Belometti skončil dvakrát na sedmém místě.

 

Po sobotním šestém místě v závodě třídy E1 se v neděli dokázal výrazně prosadit i Ivan Cervantes ze Španělska, který si na zasněženém terénu dokázal dojet pro druhé místo. Pro jezdce, jenž nemá zrovna ve své krajině mnoho přívětivých podmínek k trénování na sněhu, je tento výsledek velkým povzbuzením před nadcházejícími dvěma závody, které proběhnou v Portugalsku a právě ve Španělsku.

 

Po těžkém sobotním pádu nenastoupil v neděli do závodu druhý jezdec továrny KTM ve třídě E1. Brit Tom Sager se podrobil po sobotním pádu kontrole v nemocnici, která naštěstí nepotvrdila vážné zranění. „Byl celkem dost zraněný, nicméně nemá žádné zlomeniny. Je však hodně potlučený,“ prohlásil šéf továrního týmu Fabio Farioli.

 

 

Další články sekce