KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jiří Čepelák titul neobhájil

Foto: Petr Štola
Jiří Čepelák titul neobhájil
09.10.2008
 

Pouze jediný bod dělil před závěrečným podnikem republikového šampionátu v motokrosu Jiřího Čepeláka od vedoucího Martina Žeravy.

Poslední dvě rozjížďky Mistrovství ČR třídy Open však vyzněly lépe pro Martina Žeravu, což nakonec znamenalo, že loňský titul v nejprestižnější české motokrosové třídě Jiří Čepelák obhájit nedokázal. V konečném součtu mu pak patří druhá pozice a tedy post vicemistra naší republiky.

„Do první jízdy jsem měl slušný start, ale špatně jsem se orientoval v tlačenici a propadl se až na šesté místo,“ říká Jiří Čepelák na svých webových stránkách. „Postupně jsem se dostal na místo třetí. V polovině závodu upadl na druhém místě jedoucí Martin Michek a napojil se těsně přede mne a společně se nám dařilo stahovat náskok Martina Žeravy. Po pár kolech mě ale začal Michek trochu brzdit a tak jsem se rozhodl pro útok, protože v ten moment se mi Žerava opět vzdaloval. Atak mi moc nevyšel a šel jsem k zemi i s Michkem. Rychle jsem se však zvedl a stíhal vedoucího Žeravu, ale i přes rychlejší časy, než měl můj soupeř v boji o titul, jsem jej předjet nedokázal a v cíli jsem byl jako druhý,“ doplňuje jezdec, který se nyní připravuje na start republikového šampionátu družstev. „ Do druhé jízdy to bylo jasné - pokud chci získat titul, tak musím vyhrát a Žerava dojet nejhůře třetí. Povedl se mi výborný start a půl kola jsem jel v čele, ale potom mě předjel Žerava a za tři kola i Michek a já se ocitl na třetím místě. Při snaze zpět dojet Žeravu jsem šel bohužel k zemi a klesl až na osmé místo. Cílem jsem projel jako čtvrtý a titul bohužel neobhájil. Žerava byl ve druhé polovině sezóny trochu lepší a titul mu patří právem - to musím sportovně uznat.“


Další články sekce