KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Již příští týden motokros v Rondu

Text: Petr Štola; Foto: KTM / A. Hodgkinson
Již příští týden motokros v Rondu
10.01.2008
 

Brněnská hala Rondo zažije příští víkend návrat motokrosových závodů, Agentura Forsage se po dvouleté pauze rozhodla vrátit arena-cross zpět do moravské metropole.

Nový čtyřdílný seriál LR Cosmetic Ados Cup začne prvními dvěma závody tento týden v ostravské ČEZ Areně, pokračovat bude dalšími dvěma díly právě v brněnském Rondu, kde diváci uvidí v prestižní třídě Open Intercross nejen domácí špičku, ale i silné Slováky Tomáše Bučence (Mistr ČR MX2) a Martina Kohúta, stejně jako jezdce z Rakouska, Německa, Itálie, Slovinska a Maďarska.

 

Po dlouhé sedmileté pauze se v hale představí špičkový Michal Kadleček, předloňský Mistr ČR třídy Open Jan Zaremba, oblíbený Petr Bartoš, český motocyklový talent Jan Michek, či zkušení Josef Kulhavý a František Smola. Z českých jezdců se dále představí loňský Mistr ČR v Supercrossu Michal Votroubek. Dále o přízeň publika budou bojovat Jiří Bittner, Jan Brabec, Marek Sukup, Vojtěch Brumla, ale i především Filip Neugebauer, v současnosti jezdící v Německu.

 

Po dvou rozjížďkách přijdou na řadu dvě semifinále a poté dvě samostatně bodované finálové jízdy. Program bude stejný v pátek i v sobotu, odlišný je pouze začátek akce. V pátek se jezdí od 19:00 hodin, zatímco sobotní zahájení je o hodinu dříve.

 

Tradiční doplňkový program nabídne klasický motokros mládeže. „Veselý Kids Cup“, jak jej pořadatelé nazvaly, je organizován pro mladé jezdce ve věku 10 a 11 let, kteří se divákům představí na strojích o objemu 65 ccm. Motokros v Rondu, to je ovšem také exhibice ve Freestylu, kterou letos předvede jeden z nepovolanějších – Petr Kuchař. GoGEN Freestyle Show předvedou borci na horských kolech, kteří budou své kousky předvádět nejen o přestávce, ale i na konci celého programu.

 

Závěrem nám dovolte připomenout termín Arena Crossu v Rondu. Poznamenejte si tedy datum 18. 1. 2008 v 19:00 hodin (pátek) a 19. 1. 2008 v 18:00 hodin (sobota). 


Další články sekce