KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Johnny Aubert sahá po světovém titulu E2

Foto: Yamaha
Johnny Aubert sahá po světovém titulu E2
30.09.2008
 

Francouzský jezdec továrny Yamaha Johnny Aubert potvrdil v Itálii své kvality a po dvou pódiových výsledcích sahá po světovém titulu.

Již pouze závodní víkend ve Francii dělí světový šampionát endura od svého závěru. Velký souboj o titul Mistra světa slibuje aktuální stav celkového pořadí třídy E2, kde vedoucí Johnny Aubert má náskok 16 bodů na druhého Juhu Salminena. Právě jezdec italského týmu UFO Corse Yamaha, tedy Francouz Johnny Aubert, se díky skvělému výsledku při posledním podniku, kterým byla víkendová Grand Prix Itálie, přiblížil ke svému premiérovému titulu. Díky sobotnímu vítězství a druhému místu v neděli, může Aubert pomýšlet na taktiku během jeho druhého domácího závodu, který se bude konat již příští týden.

„Tohle byl pro mě opravdu dobrý víkend,“ vzpomíná na závody poblíž italského Piediluca Johnny Aubert. „První kolo prvního závodního dne jsem zajel o 21 sekund rychleji než Juha, což byl skvělý start. Já byl rychlejší v motokrosovém a extrémním testu, on naopak v endurovém. Nakonec jsem vyhrál o 18 sekund a to znamenalo dobrou jízdu. Dobrý den byl i v neděli. Opět jsem měl slušný souboj s Juhou. Byl jsem těsně druhý, ale přijel jsem k poslednímu extremnímu testu a udělal obrovskou chybu. Vrazil jsem do skalního balvanu, na kterém jsem havaroval a ztratil víc jak minutu. Jsem rád, že se mi podařilo dobře zajet finálový motokros, kde jsem si udržel své průběžné druhé místo. Nyní je přede mnou poslední závod, můj domácí závod ve Francii. Cítím se uvolněně, ale možná se vše změní, až se přiblíží finále sezony.“


Další články sekce