KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jorge Lorenzo přemýšlel o konci kariéry

Foto: Fiat Yamaha
Jorge Lorenzo přemýšlel o konci kariéry
27.12.2009
 

Italský server motosprint.it publikoval článek, ve kterém popisuje situaci okolo Jorge Lorenza a jeho problémové sezoně 2008, ve které chtěl po několika pádech dokonce ukončit kariéru.

Zlomené kotníky v Číně, ztráta závodu v Catalunyi kvůli jinému zranění, salto v Laguna Sece, to vše bylo podle Lorenza důvodem k úvahám o konci závodění.

„Myslel jsem, že bylo po všem,“ říká Lorenzo pro motosprint.it. „Při čtvrtém pádu, který jsem měl v tréninku v Barceloně, jsem si téměř urazil hlavu. Po té ráně jsem dva dny nevěděl ani kdo jsem a jak se jmenuju. Byla to opravdu velká rána. V tu dobu jsem byl rozhodnut, že končím se závoděním.“

Lorenzo dle svých slov tedy velmi vážně uvažoval o konci kariéry. „Doslova jsem si říkal: pokud to takhle půjde dál, tak dříve nebo později se zabiju,“ pokračuje Lorenzo své vyprávění na stránkách motosprintu.

Jak mladý Španěl přiznává, bylo to poprvé, kdy vážně uvažoval o konci kariéry. Následně ovšem vše přehodnotil a v závodění pokračoval. Několik dalších Grand Prix trvalo, než se jezdec továrního týmu Fiat Yamaha dostal zpět do své formy. Pak však přišla havárie v prvním kole závodu v Laguna Seca a Lorenzo byl zpět v místech, odkud se pracně dostával vzhůru.

„Už jsem se cítil dobře, opět jsem jezdil na motorce, věřil si a nepřemýšlel o konci kariéry. Jenže přišla rána v Laguna Sece,“ vzpomíná Jorge Lorenzo. „Slíbil jsem si, že musím něco změnit. V Doningtonu jsem jezdil pomalu v tréninku, ale v závodě jsem se dostal na 6. místo. To samé se opakovalo v Assenu. Pak sice přišel pád na Sachsenringu, ale to bylo v dešti a já dával zavinu pádu právě vodu. Získal jsem důvěru, ale highsided v Laguna Sece mi jí zase vzal. Musel jsem začínat opět od začátku.“

Lorenzo již v sezoně 2008 nevyhrál, ale pódia z několika dalších závodů ho dostala zpět mezi nejlepší, což potvrdil v letošní sezoně, kdy patřil mezi nejlepší jezdce celý rok. „Sezonu 2008 jsem ztratil, ale hodně jsem se naučil. Pochopil jsem, kdy je lepší zpomalit,“ končí Lorenzo své vyprávění.


Další články sekce