KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Josh Coppins již trénuje na sezonu 2009

Foto: Yamaha Racing
Josh Coppins již trénuje na sezonu 2009
19.11.2008
 

Novozélandský motokrosový jezdec továrny Yamaha Joshua Coppins se vrátil do Evropy a začal s přípravou na novou sezonu MX1.

Pátý jezdec letošního motokrosového Grand Prix elitní třídy MX1 a vítěz letošní německé Grand Prix, Joshua Coppins z Nového Zélandu, se přesunul z rodné země do svého evropského bydliště, kde hned začal s tréninkem na novou motokrosovou sezonu.

„Vrátil jsem se zpět do Evropy, ale byl jsem hned několik dnů nemocný,“ říká tovární jezdec japonské Yamahy. „To je ale při změně klimatu normální. Nyní jsem již v pořádku a dokonce jsem již mohl i jezdit na motorce. Byl jsem také na show ve Stoneleigh parku nedaleko Birminghamu. Bylo to příjemné setkání s několika přáteli ze světa motokrosu, se kterými během sezony nemáte šanci jinak mluvit.“

Nebyla to ovšem pouze tato prezentace, která během minulého týdne zaměstnávala jednoho z adeptů na světový titul. „Minulý víkend jsem s několika kamarády jezdil na trialové motorce,“ přiznává jezdec, jenž již několik let patří k absolutní motokrosové špičce. „Byla to skvělá zábava, ale trochu nám to ztížil déšť. Nejsme přeci na těchto motorkách profesionálové, takže to bylo celkem tvrdé ježdění. Měli jsme několik velkých bouraček a několik celkem solidních pádů, ale všichni jsme se dostali domů v pořádku.“

Ovšem nejen zábava čekala v posledních dnech na Joshe Coppinse, který je nyní již v Jihoafrické republice, kde začal oficiální test týmu Monster Energy Yamaha Racing. „Jedu do Itálie, kde budu tři dny testovat nový podvozek i nový motor. Doufám, že od posledního testu, než jsem odjel domů do Nového Zélandu, došlo k nějakému zlepšení. Pak se hned vypravíme do Jihoafrické republiky, kde zahájíme oficiální trénink na sezonu 2009,“ deklaroval Coppins těsně před odletem na jih afrického kontinentu.


Další články sekce