KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Josh Coppins možná nebude startovat na první GP

Moto-Racing.cz; foto: Yamaha racing
Josh Coppins možná nebude startovat na první GP
23.03.2008
 

Po své nehodě při Grand Prix ČR v Lokti byl Novozélanďan Joshua Coppins již opět v pořádku a v plném testovacím programu. Bohužel trénink ve Francii ho opět postavil mimo závodní stroj.

Joshua Coppins, jezdec továrního Yamaha Monster Motocross Teamu včera ráno havaroval při tréninku ve Francii. 31 roků starý jezdec se hned po rozbřesku vydal na závodní trať, aby předešel jízdě na přeplněné trati, která byla během dne vždy naplněná množstvím jiných, zejména mnohem pomalejších, jezdců. Bohužel Coppins nezaviněně havaroval, když těsně předním upadl jeden z domácích jezdců. Při havárii si zranil dva prsty na pravé noze. Ihned po pádu byl Coppins převezen z Dunkirk, kde trénink probíhal, ke známému „motokrosovému“ chirurgovi Dr. Claesovi, který ještě včera Novozélanďana operoval. Dva týdny před startem letošního Grand Prix tak vůbec není jisté, zda se tovární jezdec Yamahy v holandském Valkenswaardu představí.

 

„Nemohu uvěřit mému štěstí, je to třetí zranění v řadě, které mám poté, co jsem havaroval ne vlastní chybou,“ říká Joshua Coppins, který tentokrát havaroval poté, co pod jedním z náročných skoků vrazil do jiného jezdce, který těsně před Coppinsem havaroval. „Start ve Valkenswaardu je tak 50:50. Má noha se musí zahojit, nechci nic uspěchat. Nyní nevím jak vše dopadne, po několika dnech budu vědět více. Chci zůstat v pozitivní náladě, letos bude dlouhá sezóna, ale takhle jí začínat nechci.“

 

Další články sekce