KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Josh Coppins v plném tréninku

Text: Petr Štola; Foto: www.JoshCoppins.com
Josh Coppins v plném tréninku
14.01.2008
 

V plném tréninku na další sezónu Mistrovství světa MX1 je novozélandský jezdec Joshua Coppins, jenž v loňském roce přišel o titul kvůli zraněnému ramenu.

Populární Novozélanďan Joshua Coppins se připravuje na svou další sezónu v Mistrovství světa MX1, ve kterém mu během poslední sezóny utekl prakticky jistý světový titul vinou havárie při závodě v českém Lokti. Josh Coppins vloni přijel do Loktu jako vedoucí muž celkové klasifikace, kdy na jeho kontě byl obrovský náskok 107 bodů. Ovšem havárie a zranění ramena, které si vyžádalo operaci, ho vyřadila pro několik následných závodů, při kterých byl eliminován jeho náskok na minimum. Návrat do Grand Prix znamenal pro Coppinse závod v britském Doningtonu, kde se mu ovšem díky nedoléčenému zranění nedařilo tak, aby uhájil svůj náskok na čele celkové klasifikace, který se v tu dobu ztenčil na pouhých 12 bodů od Belgičana Steve Ramona. Body z Doningtonu byly také poslední, které Coppins v roce 2007 získal, čímž pochopitelně přišel o titul, za kterým v první polovině sezóny nezadržitelně mířil. Nyní se tedy Coppins pilně připravuje na svou další sezónu v Grand Prix MX1, ale také si jen tak mimochodem dokončil pilotní průkaz na helikoptéry.

 

„Měl jsem svůj první sólový let s helikoptérou,“ říká Joshua Coppins na svých internetových stránkách www.joshcoppins.com . "Bylo děsivé koukat se na to vedlejší sedadlo instruktora, které bylo prázdné. Dopadlo to dobře a já jsem rád, že postupuji do další fáze získání pilotního průkazu. Jinak můj trénink na sezónu jde dobře. Jezdím motocross i supercross, což doplňuji plaváním a cyklistikou. Také jsem si vyměnil dres s Toddem Blackadderem. Ragby je na Novém Zélandě obrovsky populární sport. Již dlouho jsem se s ním chtěl setkat. Todd byl kapitánem národního týmu na konci devadesátých let a na začátku tohoto tisíciletí. Dostal jsem jeho poslední profesionální dres, se kterým hrál v britském Edinborough. A hlavně, Todd má YZ450WR a také trénuje ragbyové družstvo zde, kde bydlím. Je to skvělý chlapec a již vím, proč byl tak velký vůdce!“

 

 

Další články sekce