KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joska Kubíček nejen o Salt Lake City

Text a foto: Petr Štola
Joska Kubíček nejen o Salt Lake City
04.06.2009
 

Manažer týmu Intermoto Czech nám zaslal svůj komentář k závodu supersportů v americkém Salt Lake City, ale i oficiální stanovisko týmu k fámám o předčasném konci letošní sezony.

Joska Kubíček (Intermoto Czech):
„Závody v USA byly docela pro nás takzvané Waterlo. Po docela obstojných trénincích a kvalifikaci přišlo opravdu procitnutí. Prvně v historii našeho teamu v mistrovství světa nedojeli oba jezdci pro technickou závadu. Patrik odstoupil v polovině závodu pro závadu zřejmě vstřikování paliva, což se ukáže až s určitostí, po rozebrání doma v dílně. Massimo pak 500 metrů před cílem pro nedostatek paliva (což byl náš názor v absolutně prvních okamžicích). Po převzetí motocyklu se totiž ukázalo, že v nádrži zbylo 3,2 litru benzínu. Je to nepochopitelné, ale je to skutečně tak. Stejný problém měl Dán Robin Harms, kterému došel benzín v předposledním kole, a který měl dokonce 4 litry paliva. Po dojezdu do cíle se zastavily oba motocykly teamu Ten Kate (oba měly v nádrži přes 2 litry benzínu). Vznesli jsme technický dotaz na pracovníky firmy ELF, co se podle nich vlastně přihodilo. Vysoká teplota a nadmořská výška i podle techniků Ten Kate Honda, mohla způsobit zpěnění benzínu. Po tomto nevydařeném závodě jsme ještě jako team s hořkostí doslova ztvrdli na 30 hodin na letištích v Salt Lake City, když se naše letadlo muselo vracet s pasažérem, kterého potkala srdeční slabost a následně pak v Chicagu. Takže opravdu tyto závody nevyšly.
Dále bych se chtěl vyjádřit k možným spekulacím ohledně našeho teamu a působení v dalších závodech. Tato sezona je opravdu nejnáročnější v celé naší historii ,chystáme určité možné úspory ,ale určitě ji chceme dokončit a to pokud možno se ctí, jak to nejlépe půjde a dovedeme. Děkujeme všem našim partnerům, že jsou i při těchto trochu složitějších dobách při nás.“


Další články sekce