KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kagayama na odchodu do BSB

Text: kast, Foto: Petr Štola
Kagayama na odchodu do BSB
03.10.2009
 

Dny japonského jezdce s agresivním stylem jízdy jsou ve WSBK sečteny.

Yukio Kagayama, jezdec tovární Alstare Suzuki, zřejmě po této sezoně opustí šampionát WSBK a vrátí se zpět do série BSB, kde by měl sedlat motocykl týmu Worx Crescent Suzuki. Světové superbiky opouští japonský jezdec po čtyřech letech a vrací se na ostrovy, kde v letech 2003/2004 sbíral body za tým Rizla Suzuki po boku dvojnásobného britského šampiona Johna Reynoldse.

“Jsem velký fanda BSB, mám rád jejich závody. Pokud zájem o mne potrvá, půjdu do toho na plno, nejprve však musím mluvit s Alstare Suzuki v Japonsku a zjistit situaci. Myslím, že budu vědět víc v příštích dvou týdnech“, odpověděl Kagayama na dotaz, co říká možnému přestupu do BSB.

Šéf týmu Worx Crescent Suzuki Jack Valentine již podepsal na rok 2010 smlouvu se Sylvainem Guintolim a rád by v týmu viděl ještě jednoho jezdce, nejlépe mladého. Následně však dodal, že jméno Yukio Kagayama je na jeho seznamu také. Kromě Worx Suzuki přichází v úvahu také tým Relentless Suzuki, kde by byl Kagayama přímá náhrada za Atsushi Watanabe.


Další články sekce