KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kája Abraham v Moto2 na Aprilii?

Ilus.foto: Aprilia (ano, samozřejmě že je to RSV4)
Kája Abraham v Moto2 na Aprilii?
21.08.2009
 

Továrna Aprilia se nejprve nechtěla angažovat v nové třídě Moto2, poté však své rozhodnutí přehodnotila, a přestože nové stroje musí používat motory Honda, rozhodla se Aprilia několik motocyklů vyrobit a nabídnout je zákazníkům.

Motocyklový portál GPOne.com dnes vydal článek o Aprilii Moto2. V článku je zmíněno, že sice zatím není stanovena prodejní cena nových strojů Moto2 (měla by se pohybovat okolo 200 tisíc EUR včetně materiálního a personálního zabezpečení), již nyní se o jejich výrobek zajímá několik zákazníků. Mezi nimi samozřejmě nechybí Aspar Martinez, který chce zůstat věren Aprilii i v Moto2 (v této třídě by měl jet s Bradley Smithem a Mike di Megliem), ale i například bývalý závodník Luca Boscoscuro, aktuální šéf týmu Metis Gilera, který by měl jet Moto2 s Aleixem Espargarem a Andreou Iannonem (mimochodem jeho by měl v týmu Ongetta Team I.S.P.A. nahradit náš Jakub Kornfeil).

Jak informuje GPOne.com, mezi dalšími zákazníky o stroje Aprilia Moto2 je Karel Abraham, který měl údajně o tento stroj zažádat právě při brněnské Grand Prix. O tom, že Abaja pojede Moto2 není pochyb, nyní se tedy zdá být pomalu naznačena i otázka materiálového zabezpečení, který by podle těchto zdrojů měl být opět na špičkové úrovni. Nezbývá než sympatickému jezdci z Brna popřát hodně dobrých výsledků nejen ve zbytku této sezony, ale i v té nové, která pro něj bude znamenat přechod na čtyřtaktní stroj Moto2.

No a co dodat závěrem? Třeba to, že Lukáš Pešek stále nemá vyřešenou svou budoucnost, stejně jako mladý Lukáš Šembera. Naopak Jakub Kornfeil by měl GP 2010 určitě jet, zda to bude za tým z jihu Evropy, či za tým ze severu, není samozřejmě ještě rozhodnuto.


Další články sekce