KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kája Pešek začal IDM osmým místem

Text a foto: Petr Štola
Kája Pešek začal IDM osmým místem
29.04.2008
 

Czech Road Racing Junior Team se o uplynulém víkendu představil na německém okruhu Eurospeedway Lausitz, kde vstoupil do letošního ročníku IDM 125.

Jak jistě všichni víte, tento severočeský tým má ve svém středu tři mladé závodníky. Jednoznačnou jedničkou je Karel Pešek, mladší bratr Lukáše, pilota GP 250. Káju v týmu doplňují nováčci na poli velkých závodů Ladislav Chmelík a Ervín Krajčovič, mimochodem vnuk velmi úspěšného motokrosového jezdce, který v 60. a 70. letech minulého století vodil po závodech mistrovství světa tovární stroj ESO. Jenže právě mladý Ervín byl první ztrátou týmu při zahajovacím závodě, když ho před odjezdem skolila nemoc. „Ervín v úterý onemocněl a nemohl s námi jet. Je to škoda, mohl si vyzkoušet poprvé v kariéře tyto závody. V Oscherslebenu ale již bude s námi,“ říká manažer týmu Bohumil Šaroch.

 

Svou premiéru na motocyklu GP 125 ccm tak na supermoderním okruhu nedaleko Drážďan absolvoval pouze Ladislav Chmelík. „Pro Láďu to byl první závod na velké motorce,“ říká jeden z šéfů týmu, pan Karel Pešek. „Jednoznačně splnil cíl této jeho premiéry, což byla kvalifikace do závodu. V něm pak měl smůlu, když v devátém kole musel zastavit. Důvodem byl uhořelý píst. Chtěli jsme mu co nejvíc pomoct, ale prostě to nevydrželo, Láďa zatím ještě nedokáže tolik pracovat s plynem. Každopádně poznal co to jsou velké závody. Celý tým je s jeho prací spokojený.“

 

Největší želízko Czech Road Racing Junior Teamu je pochopitelně nedávný účastník Grand Prix Portugalska, patnáctiletý Karel Pešek. Ten se v poli 48 závodníků neztratil a do závodu si zajistil devátou pozici na startu. V samotném nedělním závodě poté nejprve sice ztratil při souboji s domácím Sebastianem Kreuzigerem kontakt se skupinou bojující o 5. místo, ale poté, co se pilota týmu RZT Racing zbavil, dokázal skvělou stíhací jízdou skupinu dojet. Bohužel to ale byl již závěr závodu, takže na lepší jak 8. místo to již nestačilo. Nicméně Kája předvedl dravý výkon, který je příslibem do letošní sezóny.

 

„Škoda, že Kája při tom souboji o osmé místo ztratil,“ pokračuje v hodnocení víkendu jeho otec Karel Pešek. „Když se zbavil Kreuzigera, tak dokázal zlikvidovat svou ztrátu od skupiny bojující o 5. místo, ale chyběly ještě tak dvě kola. Potěšil nás také jeho čas v závodě, který byl čtvrtý nejrychlejší, na ten úplně nejlepší čas ztratil pouze 0,4 sekundy. Nyní jsme přesvědčení, že se nám podaří splnit naše cíle, což je vyhrát titul mistra republiky a vybojovat si účast na Evropu v Albacete.“

 

 

Další články sekce