KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kam se zařadí Sete?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Team Onde 2000
Kam se zařadí Sete?
06.11.2008
 

Proč se vlastně multimilionář Sete Gibernau vrací do světa závodů Grand Prix? Byl to pro něho jen útěk ze života všedních dní, potom co se letos v květnu rozešel se svou ženou - španělskou supermodelkou Esther Caňadas? Ve Švýcarsku žijící Manuel Sete Gibernau po rozvodu (manželství netrvalo ani 1 rok - svatba byla totiž v červnu 2007 ) nejdříve hledal nějaké adrenalinové vybočení z normálního života a tak kývl na tři červnové testy továrny Ducati. A protože ve vynikající fyzické kondici se stále udržující 35-ti letý Katalánec jezdil při těchto testech velmi dobré časy a naopak Marco Melandri nebyl schopen ve vývoji Ducati Desmosedici výrazně pomoci, tak došlo k ústní dohodě s Ducati o Seteho comebacku.

A tak ve Španělsku velmi populární Gibernau s pomocí bratrů Pabla a Geleteho Nietových našli sponzora ve stavebním magnátovi Francisco Hernandovi, který je se svým majetkem 600 až 700 milionů Euro považován za jednoho z nejbohatších Španělů vůbec. Tedy muže, který byl schopen a ochoten angažovat se v projektu satelitního týmu Ducati. Výše gáže, kterou Sete Gibernau za své závodění bude pobírat, nehrála v tomto případě zas tak velkou roli.

A tak se po dvouleté pauze posadil Gibernau opět do sedla závodního motocyklu MotoGP aby se porovnal s konkurencí. A musel konstatovat, že: Časem 1:34,451 min. mu chyběly s motocyklem Onde-2000-Ducati dvě sekundy na nejlepší čas Caseyho Stonera a v tabulce se objevil na 14. místě z 18-ti testujících jezdců MotoGP. Celkem objel 52 kol na okruhu "Circuit Ricardo Tormo", kde ovšem naposled jel v roce  2005, neboť: "Ve Valencii jsem v sezóně 2006 nestartoval pro zranění, tehdy jsem zde jel s motocyklem 990- Desmo. Dnešní můj čas jsem zajel hned v první části testu, tedy v prvních 35-ti kolech.", okomentoval svůj výsledek "Mr. Holywood".

A dále dodal: "Je mi jasné, že hned zpočátku nebudu ten, který bude bojovat o vítězství, Jsem sice připraven, dát do toho úplně vše, ale situace se během dvou let radikálně změnila. Bude to hodně tvrdý job. Jsou zde mladí, hodně hladoví piloti, jejichž jezdecké umění je velké. Je zde Valentino Rossi, který letos absolvoval bezchybnou sezónu a všem ukázal kdo je králem. A je zde elektronika, která mě nutí můj jezdecký styl úplně předělat. A rovněž technika šla neuvěřitelně dopředu", nedělal si Sete Gibernau žádné velké iluze po těchto testech, když za ním skončili pouze značkoví nováčci této kubatury Mika Kallio a Niccoló Canepa, testovací jezdec Kawasaki Olivier Jacque a další nováček Yuki Takahashi s ex-Dovi Hondou.


Další články sekce