KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Abraham a sezona 2009

Text: Jiří Mikšík, Foto: Cardion AB Motoracing
Karel Abraham a sezona 2009
02.03.2009
 

Na dnešní tiskové konferenci v brněnském hotelu Holiday Inn byl představen tovární motocykl Aprilia RSA 250 ccm týmu Cardion AB Motoracing na kterém pojede seriál MotoGP ve dvěstěpadesátkách brněnský jezdec Karel Abraham.

V prosinci se českému týmu Cardion AB Motoracing splnil sen a po dvou sezonach na motocyklu Aprilia RSW LE dostane tato ryze česká stáj tovární motocykl z Noale. Bude to tovární motocykl Aprilia RSA a jezdcem bude 19-ti letý český jezdec Karel Abraham z Brna. 

"Tovární motocykl je to nejlepší co můžeme dostat, proto se na sezónu velmi těšíme", řekl majitel týmu Karel Abraham sr. a dále dodal: "Kromě dvou továrních motocyklů Aprilia RSA, pohonných hmot, pneumatik a speciálních náhradních dílů dostaneme také k dispozici přiděleného inženýra, který se o tovární motocykly bude starat".

První testy absolvoval "Abaja" ve Valencii a během 140 absolvovaných kol se dokázal oproti prvnímu dni testování zlepšit o 1,5 sekundy, přesto nebyl Karel Abraham docela spokojen: "Je to jízda na úplně jiném motocyklu než jsem byl zvyklý a zejména kontrola trakce (podle ní se nastavuje např. motor) se kterou jsem se setkal poprvé, je hodně náročná. Myslel jsem si, že to bude jednoduché, ale už samotné nastavení (má celkem 8 stupňů) je docela složité a vyžaduje velkou preciznost. A tak se dá říci, že jsme se učili všichni, tedy já i mechanici. Chce to prostě čas a zažít to", dodal Abaja.

Další testování týmu Cardion AB Motoracing bude v polovině března v portugalském Estorilu, ještě předtím ale můžete Karla Abrahama a jeho "továrnu" vidět na pražské výstavě "Motocykl", kde bude mít 13. března od 17 hodin autogramiádu.

 

 


Další články sekce