KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Abraham - GP Francie

Text: TZ , Foto: TZ
Karel Abraham - GP Francie
18.05.2008
 

Jak viděl dnešní závod Grand Prix Francie Karel Abraham z českého týmu Cardion AB Motoracing.

Francouzské Le Mans připravilo pro jezdce i diváky velmi napínavý závod. Počasí centrální Francie je velmi vyzpytatelné a dnes o sobě dalo patřičně vědět.

Kvůli náhlému dešti musel být dokonce přerušen závod 125ccm a mechanici byli nuceni vyměnit pneumatiky a změnit nastavení motocyklů.  Jinak tomu nebylo ani u týmu Cardion AB. Mechanici Cardion AB použili pro lepší stabilitu motorky na vodě měkké nastavení a pneumatiky intermediate.

Závod 250ccm odstartoval na slunci, ale na stále mokré trati. Ta však v průběhu osychala a piloti jezdili kolo od kola rychlejší časy. Kája dobře odstartoval, ale během prvních kol se propadl a pohyboval se kolem 16. místa. A tak jak Kájovi nepřálo štěstí loni, nepřálo mu ani dnes a v předposledním kole mu ‘‘ustřelilo“ přední kolo a havaroval. Z pádu vyvázl bez zranění. Na jeho průběžném pořadí mistrovství světa se nic nezměnilo, je stále na pěkném 16. místě.

Kája Abraham viděl dnešní závod následovně:

„ Startoval jsem opatrně, protože jsem předtím neměl možnost projet si tuto trať mokrou. V závodu vyšlo sluníčko a trať osychala, což bylo  velmi zrádné, protože v některých zatáčkách byla trať stále mokrá. Dlouhou dobu jsem se snažil dostat na bodované pozice. V předposledním kole ale přední kolo motorky ztratilo adhezi a už se nedalo nic dělat. Já i tým jsme do Le Mans odjížděli s větším očekáváním, ale jak kvalifikace, tak závod se bohužel nevydařili." 

 


Další články sekce