KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Abraham - tisková zpráva ze závodu v Estorilu

tisková zpráva Karla Abrahama
13.04.2008
 

Počasí v Estoril závodům přálo, trať se vyhřála na 20°C a teplota vzduchu byla také velmi příjemná. Jezdce přišlo podpořit asi 40 tisíc diváků.

Při warm up byla dráha místy mokrá a při průjezdu  v jednom místě na trati mělo postupně pád 5 jezdců. Pádu se bohužel nevyhnul ani Kája. Traťoví komisaři mu nepovolili vrátit se na trať a tak museli mechanici rychle postavit na trať záložní stroj. Kája však stihnul zajet pouze 3 kola. Pád měl pravděpodobně i vliv na průběh závodu.

 

Nepodařený start. Kája se propadl z 16. pozice o další dvě místa. A potom už jen pokračoval v sestupu. Celý závod se pohyboval okolo 17. místa. Závod potom dokončil na 16. nebodovaném místě. Kája je v průběžném celkovém pořadí mistrovství světa na 14. místě.

 

Kája:

„ Start se mi vůbec nepovedl. Nebyl jsem si zcela jistý správným nastavením motocyklu. Na rovince motorka nedokázala vytočit otáčky, ručička se zastavila na 12, 5 tis. otáček za minutu a motorka brzdila jízdu. Celý víkend byl špatný a závod nebyl jiný. Už dlouho jsem neměl tak špatný závod. Od příštího závodu se chci zapracovat a  více se zaměřit na páteční a sobotní jízdy.“

 

Další články sekce